Banner Top

Fotorelacje

Piękne, piękniejsze, najpiękniejsze

Ostatni weekend wakacji rozświetliły najpiękniejsze kobiety naszego regionu. Odbyła się Gala Finałowa Miss Polonia Ziemi Częstochowskiej. Do finału wyborów zakwalifikowały się w tym roku dwadzieścia trzy kandydatki do tytułu miss. To aż o dziewięć więcej, niż w ubiegłym roku, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu pań tym konkursem.

W rozświetlonej sali widowiskowej Arche Hotel, gdzie przygotowano przepiękną scenografię, publiczność w napięciu oczekiwała na rozpoczęcie gali. W tegorocznej edycji, panie prezentowały się na wybiegu w trzech strojach a nie w pięciu, jak to było w roku ubiegłym. W pierwszej odsłonie  mogliśmy podziwiać panie w strojach koktajlowych, co  wzbudziło aplauz na widowni. Piękne kobiety w barwnych strojach, nie dziwi więc reakcja zgromadzonej publiczności.

Okręgowe triumfy Basa

W minioną sobotę (25.07) w Gminie Poczesna rozegrano kolejne w tym sezonie zawody speedrowerowe. Gospodarze okazali się być mocno gościnni, a dwa triumfy zaliczył reprezentant TPD Kalety - Dawid Bas.

W sobotnie popołudnie z inicjatywy PKS Victorii Poczesna rozegrano zawody Deli Silesian Cup z udziałem trzynastu zawodników oraz Indywidualne Mistrzostwa Okręgu Południowego do lat 23 z udziałem... ośmiu speedrowerzystów. Obie imprezy zdominował Dawid Bas, który przez cały dzień stracił punkty tylko na wykluczeniu za spowodowanie upadku Mateusza Packa.

Derby dla Lwów

Zwycięstwem Lwów Avia Częstochowa zakończyło się spotkanie 4. kolejki CS Superligi. Podopieczni Tomasza Pokorskiego w niedzielne popołudnie podejmowali PKS Victorię Poczesna i odnieśli pewne zwycięstwo.

Mecz lepiej rozpoczął się dla gości, ale miejscowi szybko wyszli na prowadzenie i nie oddali go do samego końca. Spotkanie było dosyć jednostronne patrząc na wynik (89:60), ale Arkadiusz Dudek i spółka kąsali Lwy i starali się wyrwać im wiele cennych punktów.

Orzeł postawił się Lwom

W niedzielne, 28 czerwca, wczesne popołudnie na obiekcie Lwów Avia Częstochowa rozegrano mecz 2. kolejki CS Superligi. Lider podejmował wicelidera, a to zwiastowało nam wspaniałe emocje - i tak też było.

Gospodarze, choć byli faworytem tej potyczki, musieli się mocno napracować, aby KS Aseko Orzeł Gniezno nie wywiózł spod Jasnej Góry dwóch ligowych punktów. O ligowym triumfie podopiecznych Tomasza Pokorskiego 77:72 zadecydował tak naprawdę dopiero ostatni wyścig. To tylko daje obraz, jak mocno, teoretycznie słabszy Orzeł, walczył o przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Tropem Wilczym w Mstowie

Pierwszego marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji, od 2013 roku organizowane są biegi, by uczcić i przywołać pamięć o Żołnierzach Wyklętych.

Pierwsze takie wydarzenie odbyło się w lesie, koło Zalewu Zegrzyńskiego i miało charakter survivalu. W edycji tej wzięło udział pięćdziesięciu uczestników. Z roku na rok impreza rozrastała się zarówno pod względem ilości biegaczy, jak i miejsc, w których była organizowana. W ubiegłym roku było to już około 75000 osób w 365-ciu miastach nie tylko w Polsce, ale również za granicą: Chicago, Nowy Jork, Wiedeń, czy Melbourne.

Lwy zaryczały w hali HSC

W piątek (28 lutego) w Hali Sportowej Częstochowa oficjalnie zaprezentowana została tegoroczna drużyna Eltrox Włókniarza. Żużlowcy, nim spotkali się z kibicami, stanęli oko w oko z przedstawicielami mediów na tradycyjnej konferencji prasowej.

Podczas jej trwania żużlowcy opowiadali o kulisach kontraktów we Włókniarzu, o składzie i przygotowaniach do nowego sezonu.

Każdy pomoc może nieść

12 stycznia 2020 roku każdy, z wielkim czerwonym sercem, dumnie przemierzał częstochowskie ulice, po zrobieniu dobrego uczynku. Właśnie w ten dzień odbył się już 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał i słynne światełko do nieba odbyło się na Placu Biegańskiego.

Podczas tegorocznej orkiestry mogliśmy ofiarować datki przy akompaniamencie takich zespołów jak: Pogoria, Pasi Brzuchy, Eliza Xerxa, Intoxicated, Rastafajrant, Zouzy, czy TABU. Tegoroczna oriekstra zbierała pieniądze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W Częstochowie pracowało ponad 530 wolontariuszy. Z tej okazji przygotowano specjalny bieg, morsowanie, gry w kręgle, nurkowanie, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji.

50-lecie Five O’Clock Orchestra. Nic dodać nic ująć

Jubileusze, to wspaniała rzecz, zwłaszcza kiedy stają się przyczynkiem do dobrych, wartościowych spotkań i inspiracji. Tak było i tym razem. Duma Częstochowy, jazzowy zespół Five O’Clock Orchestra ma już 50 lat i na stałe wpisał się w życie kulturalne miasta, zapewniając sobie w nim prawdziwie zaszczytne miejsce Na uczczenie tej pięknej rocznicy muzycy wybrali Klub Tori przy ulicy Racławickiej.

W klimatycznej scenerii rozpoczęło się kameralne spotkanie, które liczyło wraz z artystami około 200 osób i tam też, w październikowy niedzielny wieczór niemal zatarły się granice pomiędzy artystami a gośćmi. Wspólne przenikanie jednych i drugich, wspólne rozmowy, żarty, toasty sprawiły, że rocznicowy 4,5-godzinny koncert miał rodzinny, odświętny charakter. Był szampan, róże i był ogromny tort.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px