Banner Top

Zapowiedzi

Teatr Piasku - Opowieść Wigilijna

politecznik opowiesc wigilijna 2022Widziałeś już „Opowieść Wigilijną"? W takiej odsłonie na pewno nie!

Teatr Piasku Tetiany Galitsyny serdecznie zaprasza na wyjątkowe premierowe show pt.: „Opowieści Wigilijne" w Twoim mieście!

Zobaczmy na żywo niesamowitą sztukę malowania piaskiem. Usiądźmy wygodnie w Teatrze Piasku i razem z bliskimi dajmy się ponieść Bożonarodzeniowej atmosferze. Przypomnijmy sobie, co w naszym życiu tak naprawdę jest ważne.

Triennale Malarstwa. Częstochowa 2022/2023 OBECNOŚĆ

mgs michalik obecnosc 2022 wystawa25 października 2022 roku odbyły się obrady jury II etapu 7. Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Artystów im. Mariana Michalika.

Jury w składzie:
Alicja Klimczak-Dobrzaniecka – red. naczelna Pisma Artystycznego Format, Wrocław
Włodzimierz Karankiewicz – artysta malarz, Częstochowa
Marian Panek – krytyk sztuki, artysta malarz, Częstochowa
Anna Paleczek-Szumlas, dyrektor MGS, Częstochowa

Jerzy Jotka Kędziora. Przyziemieni w napięciu

mgs kedziora 2022Jerzy Kędziora, znany w kraju i za granicą rzeźbiarz, laureat wielu nagród, autor rozlicznych realizacji prezentowanych w Polsce i na świecie.

Tworzy przede wszystkim rzeźbiarskie cykle, np.: „Legendarni woje”, „Budowanie gniazda”, „Między niebem a ziemią”, „Poczet polskich postaci legendarnych i prehistorycznych”.

Najbardziej znanym i rozpoznawalnym cyklem pozostają Rzeźby balansujące – postaci o nadnaturalnej wielkości, zawieszone w niewyobrażalnych pozycjach na linach. Ważą kilkadziesiąt kilogramów, a sprawiają wrażenie unoszących się w powietrzu wbrew prawom fizyki.

Jan Kanty Pawluśkiewicz

mgs pawluskiewicz 2022Pochodzący z Nowego Targu światowej sławy kompozytor, autor muzyki do setek filmów, spektakli czy koncertów symfonicznych Jan Kanty Pawluśkiewicz zagości w naszej Galerii 19 listopada 2022 r. o godz. 18.00 podczas wernisażu jego twórczości.

Jan Kanty Pawluśkiewicz, pozostawia po sobie ślady na papierze, płótnie  własnoręcznie namalowane. Nie ma w tym ani krzty przypadku, gdyż po świadectwie szkoły muzycznej dorobił się dyplomu architekta, toteż stawianie kresek czy kropek na białym tle jest pasją, którą obrał sobie jako cel drugiej połowy swego artystycznego życia. A że jest człowiekiem nietuzinkowym, wybrał niespotykaną formę twórczości, którą dla niego wymyślono jako żel-art.

ETNOfoto 2022 - Kultura i obrzędy / Tradycyjna zabudowa

rok etnofoto 2022Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie serdecznie zaprasza do udziału w Regionalnych Konkursach Fotograficznych:

- „ETNOfoto – Kultura i obrzędy ”
- „ETNOfoto - Tradycyjna zabudowa”

Konkursy organizowane są przede wszystkim w celu zachowania oraz kultywowania tradycji i dziedzictwa kulturowego regionu częstochowskiego.
Do udziału w Konkursach mogą zgłaszać się jedynie osoby pełnoletnie. Konkursy mają charakter otwarty i są adresowane do pasjonatów fotografii. Nadesłanie prac do Konkursów oznacza akceptację warunków ujętych w regulaminach.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px