Banner Top

cz.LifeStyle

Podróż na cztery łapy – jak się przygotować do wojaży z pupilem?

Podróż z czworonogiem to zawsze wyzwanie, nawet jeśli nasz pupil uwielbia wycieczki. Jeśli my nie będziemy się stresować, on także będzie spokojniejszy. Zanim więc ruszymy w drogę, dobrze się do niej przygotujmy!

„Czy będzie grzeczny, czy będzie się denerwował?” – to pytanie zadaje sobie w duchu wielu właścicieli czworonogów przed czekającą ich wspólną podróżą. Ci bardzo doświadczeni wiedzą już, czego potrzebują ich pupile – często nauczeni na błędach – jednak podstawa jest taka sama dla każdego zwierzaka. Zebraliśmy dla was listę must have’ów dla psiego i kociego podróżnika.

Co 6 sekund na świecie umiera kolejna osoba z powodu palenia

Łącznie w ciągu roku z powodu palenia papierosów umiera ok. 6 mln ludzi. W skali naszego kraju liczba ta wynosi około 70 000 osób. Palacze żyją też krócej niż osoby, które nie mają do czynienia z tym nałogiem – średnio o 10 lat.

Jeśli znajdujemy się w gronie „miłośników dymka”, powinniśmy jak najszybciej pomyśleć o rzuceniu tej zgubnej używki – a chyba trudno o lepszy ku temu moment, niż Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu (17 listopada). O tym, dlaczego warto, opowiada dr n. med. Marek Kondys, kardiolog Grupy American Heart of Poland.

Ergonomia - czym jest i jak pomaga w życiu

Ergonomicznie wyposażone stanowisko jest w dzisiejszych czasach niezbędne. Dotyczy to wielu zawodów. Szczególnie jednak istotne jest dla osób, które większość dnia spędzają przy biurku - czy to pracując, czy ucząc się. W tym wypadku bardzo ważne jest korzystanie z odpowiedniego wyposażenia, które zapewni możliwość pracy zgodnie z zasadami ergonomii. Taki sprzęt biurowy proponuje marka Leitz w linii produktów Leitz Ergo Cosy.

Chociaż tradycyjnie wydaje się, że urazy w pracy dotyczą tylko osób wykonujących bardziej aktywne zawody, pracownicy biurowi są na nie również narażeni. Może to dotyczyć osób, które używają niewłaściwego sprzętu biurowego, pracują w niewłaściwej pozycji lub zbyt długo trzymają się tej samej pozycji. Przeciętny pracownik biurowy spędza aż 80 000 godzin w pozycji siedzącej w ciągu swojego życia zawodowego.

Aktywność sportowa przy schorzeniach sercowo-naczyniowych latem

Jaką aktywność sportową mogą uprawiać osoby ze schorzeniami sercowo naczyniowymi? Radzi profesor Bochenek, wybitny kardiochirurg w ramach akcji Grupy American Heart of Poland Serce kocha sport.

Ruch – to ważne zalecenie dla pacjentów po zawale mięśnia sercowego, zabiegach kardiologicznych oraz osób w grupie ryzyka chorób sercowo-naczyniowych. Wysiłek o charakterze aerobowym jest rekomendowany jako zarówno pierwotna, jak i wtórna profilaktyka.

5 wskazówek na piękne spotkanie w plenerze

Spotkania w plenerze to must be letniego biesiadowania. Przybierają różną formę – eleganckiego garden party, rodzinnego grillowania czy pikniku w parku. Każde ma swój urok, pod warunkiem, że przygotujemy wcześniej odpowiednio miejsce. Podpowiadamy, co zrobić, aby impreza plenerowa była udana!

Nie ma wątpliwości, że sekretem najlepszych spotkań są ludzie – to oni nadają im kształt i odpowiedni klimat. Jednak o wiele przyjemniej spędza się czas w odpowiednio zaaranżowanym ogródku czy na działce niż miejscu, które nie jest do tego przystosowane.

Domowe SPA – dobry sposób na odprężenie

Każdy z nas ma czasem takie dni, kiedy wyjątkowo mocno potrzebuje relaksu – nerwowe sytuacje, stresujący dzień w pracy czy zmęczenie organizmu dają się we znaki. Jak sobie z tym radzić? Niestety na wymarzony urlop trzeba jeszcze poczekać, ale można skorzystać z możliwości, którą mamy pod ręką – czas na relaksującą kąpiel w domowym zaciszu. Podpowiadamy, jak przygotować domowe SPA!

Już starożytni Rzymianie wierzyli w dobroczynne działanie wody na ciało i umysł, budując termy dla obywateli. Dziś tę ideę kontynuują centra odnowy biologicznej i salony SPA, które swoją nazwę zawdzięczają właśnie łacińskiemu „Sanus Per Aquam”, czyli „zdrowy przez wodę”. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować stworzyć relaksujący klimat w swojej łazience. Od czego zacząć?

Z przyjemnością i bez presji – kilka słów o tym, jak zmieniać nawyki żywieniowe

Jak co roku styczeń przywitał nas długą listą zadań. Utarło się przecież, że „nowy rok, to nowa ja”! W czołówce postanowień chęć zrzucenia nadprogramowych kilogramów i wysyp porad, jak to zrobić szybko i skutecznie. Ale może warto podejść do tego inaczej – z przyjemnością i bez presji, dzięki czemu zapału wystarczy nam na dłużej niż tylko na styczeń.

Wszyscy wiemy, jak zazwyczaj wygląda realizacja postanowień noworocznych – mało kto potrafi w nich wytrwać. Nowy rok kusi obietnicą rozpoczęcia wszystkiego od nowa, dobrego startu, mobilizacji sił, tymczasem styczeń często kończy się uczuciem gorzkiego zawodu – nie udało się. Jak odczarować ten schemat? Przede wszystkim podejść do tematu na chłodno i „nie spinać się”, za to robić małe kroki, które powoli przybliżają nas do celu. Dokładnie tak jest w przypadku zdrowszego odżywiania.

Sezon grillowy – ciężki czas dla wątroby?

Korzystna, wiosenna aura oraz nadchodzące lato budzą do życia sezon grillowy. Mimo iż przygotowywane w ten sposób posiłki powszechnie uważa się za zdrowsze od smażonych dań z patelni, należy pamiętać, aby zachować czujność.

Tłuste karkówki, szaszłyki często są obficie przyprawiane sztucznymi mieszankami czy sosami na bazie majonezu. Nie jest to łatwy czas dla naszej wątroby. Nie musimy jednak całkowicie rezygnować z grilla, wystarczy przestrzegać kilku wskazówek i zasad, aby nie przeciążyć wątroby i zachować ją w optymalnej kondycji.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px