Banner Top

Miniżużlowe emocje w Częstochowie!

W sobotę i niedzielę (3 i 4 czerwca) na minitorze przy ulicy Brzegowej w Częstochowie iście miniżużlowy weekend!

• w sobotę (3.06.2023) o godzinie 11:00 – III. runda Indywidualnego Pucharu Polski 85-140cc
• w niedzielę (4.06.2023) o godzinie 10:00 – III. runda Drużynowych Mistrzostw Polski 85-140cc.

Wielki sukces i potrójne międzynarodowe wicemistrzostwo Czech Natalii Grzyb

Z trzema srebrnymi medalami i trzema tytułami wicemistrzowskimi wróciła z Czech zawodniczka sekcji parabadmintona Natalia Grzyb z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka Częstochowa/ABRM Poczesna.

Podopieczna trenera Pawła Wiśniewskiego w miniony weekend brała udział w VI Otwartych Mistrzostwach Czech w Parabadmintonie w Pradze w kategorii WH-1 w grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej.

Po kapitalnym widowisku Włókniarz Częstochowa wygrywa z Apatorem Toruń

Kapitalne widowisko zaprezentowali żużlowcy kibicom zgomadzonym na trybunach Areny zielona-energia.com w Częstochowie. Niemalże w każdym wyścigu dochodziło do kilku mijanek oraz walki do ostatnich metrów. Świetna postawa drużyny zaowocowała kolejnym zwycięstwem i 2 punktami do tabeli PGE Ekstraligi. Biało-zieloni pokonali For Nature Solutions 49:41.

Już na inaugurację hitu 7. kolejki PGE Ekstraligi w Częstochowie otrzymaliśmy potężną dawkę emocji. Biało-zieloni przegrali start, ale na dystansie zarówno Kacper Woryna, jak i Leon Madsen zdołali uporać się z Emilem Sajfutdinowem i obronić biegowy remis. Walka o 1 punkt trwała do ostatnich metrów.

Lwy lepsze od Byków. Pierwsza wyjazdowa wygrana w sezonie 2023

Udało się powtórzyć sukces z ubiegłego sezonu na Stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie! Bardzo dobra, równa postawa formacji seniorskiej TAURON Włókniarza Częstochowa sprawiła, że przez cały czas trwania pojedynku sytuacja była pod pełną kontrolą. Meczowe zwycięstwo Biało-zieloni zagwarantowali sobie w 14. biegu. Pierwsze ze spotkań 6. kolejki PGE Ekstraligi zakończyło się wynikiem 41:49, a my dopisujemy kolejne 2 punkty do tabeli.

Już w pierwszej odsłonie pojedynku leszczyńsko – częstochowskiego na torze oglądaliśmy sporo walki. Z pierwszego pola ze startu uciekł Bartosz Smektała, a w pogoń za nim ruszyli Leon Madsen oraz Maksym Drabik. Śmiałym atakiem przy krawężniku kapitan TAURON Włókniarza Częstochowa przedarł się na czoło stawki, czym zapewnił drużynie biegowe zwycięstwo.

Pewne zwycięstwo TAURON Włókniarza Częstochowa nad Cellfast Wilkami Krosno

Piątego dnia, piątego miesiąca rozegrano piąte spotkanie w tegorocznej rywalizacji o Drużynowe Mistrzostwo Polski. Ten dzień okazał się szczęśliwy dla TAURON Włókniarza Częstochowa. Na własnym obiekcie pewnie pokonaliśmy beniaminka PGE Ekstraligi w stosunku 56:34.

Spotkanie rozpoczęło się dość nerwowo. Już w 1. biegu doszło do niebezpiecznej sytuacji z udziałem Jasona Doyla oraz Maksyma Drabika. Australijczyk zamknął naszego zawodnika na wejściu w drugi łuk. Ten nie zdążył wytracić prędkości i zahaczył o deflektor swojego rywala.

Kapitalne ściganie i minimalna porażka z liderem PGE Ekstraligi

Na arcytrudnym terenie lidera PGE Ekstraligi z Wrocławia TAURON Włókniarz Częstochowa otarł się o zwycięstwo. Ostatecznie po wielkiej walce i emocjach do ostatnich metrów spotkanie zakończyło się wynikiem 46:44. Kapitalne zawody odjechał Maksym Drabik, który dla Włókniarza zdobył 13+1 pkt.

W spotkaniu nie należało spodziewać się łatwych i spokojnych wyścigów. Na inaugurację gospodarze wysforowali się na podwójne prowadzenie, ale defekt motocykla zanotował Artem Łaguta. Za plecami Taia Woffindena na metę wpadli Leon Madsen oraz Kacper Woryna. Remisem zakończył się także wyścig z udziałem młodzieżowców.

Emocji nie brakowało - ze Stalą tylko remis

Zwycięstwo było o włos, ale jednak wymknęło się zawodnikom TAURON Włókniarza Częstochowy w samej końcówce piątkowego spotkania z ebut.pl Stalą Gorzów. Po emocjonującej walce do samego końca ostatecznie na Arenie zielona-energia.com w Częstochowie padł remis 45:45.

Już w pierwszym biegu pod taśmą zameldował się dzisiejszy jubilat, Leon Madsen, dla którego był to setny mecz w barwach TAURON Włókniarza Częstochowa. Kapitan Biało-zielonych świetnie rozegrał start oraz pierwszy łuk, a następnie pewnie pomknął po 3 punkty. Za jego plecami na mecie zameldowała się para przyjezdnych.

Koziołki lepsze od Lwów

Dzielnie walczyli żużlowcy TAURON Włókniarza Częstochowa w osłabieniu przeciwko Platinum Motorowi Lublin. Przez cały czas trwania zawodów wynik oscylował wokół remisu. Ostatecznie jednak bez jednego z naszych liderów – Kacpra Woryny ulegliśmy na Arenie zielona-energia.com 41:49

Na inaugurację spotkania obie drużyny podzieliły się punktami za sprawą zwycięstwa Jarosława Hampela. Za jego plecami zameldowali się Leon Madsen oraz Maksym Drabik. Niestety w gonitwie młodzieżowców goście okazali się lepsi i wyszli na prowadzenie. Podwójnym zwycięstwem przyjezdnych zakończył się rówież trzeci wyścig, choć za plecami pary Bartosz Zmarzlik – Dominik Kubera szalał Mikkel Michelsen. Do pierwszej przerwy na kosmetykę toru na tablicy wyników widniało 8:16.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px