Banner Top

Ze Spartą z tarczą - za trzy punkty

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa pokonał na wyjeździe Betard Spartę Wrocław 49:41, zdobywając pełną pulę 3 punktów.

Spotkanie od początku dobrze ułożyło się dla Włókniarza, który po dwóch biegach prowadził 9:3. W trzecim wyścigu Kacper Woryna i Jonas Jeppesen przywiózł za plecami parę Spartan Janowski - Woffinden. zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa prowadził w meczu 14:4.

Zwycięstwo Lwów nad Stalą Gorzów. Juniorzy Włókniarza pokazali klasę

Po kapitalnym widowisku na Arenie zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa zwyciężył z Moje Bermudy Stalą Gorzów 50:40. Nasi żużlowcy zaprezentowali w niedzielę heroiczną walkę, a kapitalne zawody odjechał Jakub Miśkowiak, który przy swoim nazwisku zapisał aż 15 punktów w 6 startach. W dwumeczu padł natomiast remis, co oznacza, że żadna z drużyn nie zdobyła punktu bonusowego.

Biało-zieloni do niedzielnego pojedynku przystąpili osłabieni brakiem Fredrika Lindgrena, który ze względów zdrowotnych zdecydował się na odpoczynek od ścigania przez okres kilku tygodni. Za Szweda wobec powyższego stosowane było zastępstwo zawodnika. Dzień wcześniej, w sobotę zawodnicy przyjezdnych świetnie zaprezentowali się podczas Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim. Anders Thomsen, Martin Vaculik oraz Bartosz Zmarzlik zajęli wszystkie miejsca na podium.

Złoto dla załogi Marcin Skalik i Asia Skalik

W dniach 23 – 26.06.2022 r. na Lotnisku w Lesznie zostały rozegrane 41. Ogólnopolskich Zawodów Samolotowych im. Zdzisława Dudzika. Zawody te są traktowane jako cykl treningowy załóg Kadry Narodowej w Lataniu Rajdowym przed 22 Rajdowymi Mistrzostwami Świata.

W zawodach wzięło udział 9 załóg. Złoto zdobyli Marcin Skalik i Joanna Skalik z Aeroklubu Częstochowskiego. Byli bezkonkurencyjni. Zawody te są kwalifikacją do przyszłorocznych Mistrzostw Świata we Francji, także mamy już swoją reprezentację.

Częstochowski Dzień Deskorolki

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się święto deskorolkowców pod nazwą „Sk8Family Dzień Deskorolki”!

Międzynarodowy dzień deskorolki obchodzony jest co roku - 21 czerwca, jednak zważywszy na chęć integracji całego środowiska deskorolkowego, postanowiono zorganizować go w niedzielę - 26 czerwca.

Wydarzenie składa się z trzech części:
- 11:30 - Plac Biegańskiego
W tym miejscu całe środowisko deskorolkowe, z Częstochowy i powiatu spotka się aby wspólnie rozpocząć przejazd ulicami miasta. Podczas zbiórki przybyli goście niezwiązani z deskorolką, będą mogli podziwiać ewolucje, prezentowane przez uczestników wydarzenia.

Mistrzowie Nordic Walking

Ekipa zawodniczek i zawodników Nordic Team Częstochowa zdobyła siedem medali podczas II Mistrzostw Świata Nordic Walking, które odbyły się w Kopalinie.

W zawodach, które trwały od 17 do 19 czerwca, wzięło udział blisko tysiąc sportowców m.in. z Francji, Włoch, Niemiec, Słowacji, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, czy Maroko, z czego zdecydowaną część stanowili Polacy.

Startowano na trzech dystansach: 5-ciu kilometrów, 10-ciu oraz w półmaratonie. Podczas niedzielnego finału częstochowska drużyna zdobyła siedem medali - 2 złote, 4 srebrne i jeden brązowy.

Zwycięstwa „Biało-Zielonych” w Bauhaus Ligan. Kapitalny występ Kacpra Woryny

Wtorkowy wieczór tradycyjnie minął nam pod znakiem zmagań naszych zawodników w szwedzkiej Bauhaus Ligan. Swoje kluby reprezentowali Kacper Woryna, Bartosz Smektała oraz Fredrik Lindgren.

Jeżeli chodzi o zdobycz indywidualną, najbardziej pochwalić mógł się Woryna, który był niekwestionowanym liderem drużyny Smederny Eskilstuna. Ekipa Kacpra Woryny zwyciężyła w domowym spotkaniu przeciwko Dackarnie Malila bardzo pewnie (53:37), a nasz zawodnik przy swoim nazwisku zapisał aż 13 punktów.

Gałębie ujarzmiły Lwy. Włókniarz tylko z bonusem

ZOOleszcz GKM Grudziądz do zwycięstwa nad zielona-energia.com Włókniarzem Częstochowa poprowadził Norbert Krakowiak, który dla gospodarzy w sześciu biegach wywalczył 17 „oczek”.

Już w biegu na otwarcie Przemysław Pawlicki i Frederik Jakobsen na otwarcie pokonali podwójnie Leona Madsena i Fredrika Lindgrena. GKM Grudziądz prowadził od pierwszego do dziewiątego biegu z dwupunktową przewagą. W biegu 9. Leon Madsen i Bartosz Smektała wygrywając 2:4 doprowadzili do remisu 27:27. Był to jeden z czterech biegów wygranych przez ekipę zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa w tym meczu.

Wygrana Lwów z Apatorem za 3 punkty

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa pokonał For Nature Solutions Apator Toruń - 50:40 i zdobył trzy punkty, ponieważ był lepszy w dwumeczu (92:88). Liderem Lwów był Leon Madsen (13 pkt), po stronie Apatora Toruń najlepiej punktowali Patryk Dudek (16+1 pkt) i Robert Lambert (15+1 pkt).

Lwy rywalizację rozpoczęły mocnym uderzeniem. Po dwóch biegach Włókniarz Częstochowa prowadził z Apatorem 10:2. W biegu trzecim Patryk Dudek i Robert Lambert wygrywając podwójnie zmniejszyli przewagę Włókniarza do czterech oczek. W kolejnych biegach Włókniarz utrzymywał przewagę nad For Nature Solutions Apatorem Toruń.

Banner 468 x 60 px