Old „Breakout” na scenie MDK

Muzycy legendarnego zespołu Tadeusza Nalepy zagrają w MDK 28 kwietnia. Zaśpiewa Magda Piskorczyk – być może najlepsza współczesna, polska wokalistka bluesowa.

Okazją do koncertu składu Old BREAKOUT & Magda „Magic” Piskorczyk jest 80-ta rocznica urodzin Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej – dwojga postaci, którym zawdzięczamy początki blues-rocka w Polsce w latach 60.

Old BREAKOUT to nie jest tribute band jak tysiące innych. W składzie są bowiem muzycy, którzy mieli okazję grać w słynnym zespole Tadeusza Nalepy – i to na płytach tak udanych jak Blues czy Karate. Obecny skład Old BREAKOUT to bowiem Tadeusz Trzciński (członek Breakout, płyty: Blues, Mira, Ogień czy Karate) – harmonijka, Maciej Bogusław Kubicki (członek Breakout, utwory na kompilację To mój Blues) – bas, Marcin Kołdra – gitara, śpiew, Sławomir Burakowski – gitara i Łukasz Biliński – bębny. A śpiewa z nimi Magda „Magic” Piskorczyk – trzykrotnie nominowana do nagrody „Fryderyka”, laureatka najważniejszych festiwali bluesowych w Europie i USA.

Koncert odbędzie się 28 kwietnia (niedziela) o godz. 18 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury przy ul. Łukasińskiego 50/68.

Po koncercie muzycy w holu będą podpisywać swoje płyty, czyli Tribute to Nalepa & Kubasińska, 80a oraz podwójny album Live.

Do 27 kwietnia – w przedsprzedaży – bilety kosztują 90 zł, a w dniu koncertu – 100 zł. Można je kupić m.in. online oraz w kasie MDK.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

tgl 728x90