Częstochowskie bicie rekordu w pobieraniu krwi

20 lipca 2019 roku, na placu przy skrzyżowaniu ulicy Słowackiego i Monte Cassino w Częstochowie, odbył się koncert z przedstawicielami różnych gatunków muzycznych. Celem było pobicie rekordu w pobieraniu krwi. Niestety nie udało się osiągnąć oczekiwanego celu, jednakże krew oddało ponad 100 osób.

Wydarzenie zorganizowała Fundacja Ambasada Dobroczynności wraz z Polskim Komitetem Pomocy Społecznej w Częstochowie. Krew mogli oddawać ludzie w wieku od 18 do 65 roku życia o wadze minimum 50 kg. Poza zbiórką krwi odbyła się również licytacja cennych przedmiotów.

Pierwszym zespołem, który zagrał na częstochowskiej akcji charytatywnej był After Lie, grający muzykę rockową. Zaraz po nich serca częstochowian skradła Agnieszka Flis – czyli Agnes Violin. Jest ona rewelacyjną skrzypaczką, która łączy klasyczne utwory z nowoczesnym brzmieniem. Tuż po niej wystąpił Thomas Martin. Artysta o charakterystycznej barwie głosu. Po popowym występie mogliśmy posłuchać dumnej częstochowianki Clödie. Clödie zasłynęła coverem zespołu The Cranberries „Zombie”, który aktualnie ma ponad 12 mln odsłon na YouTube. Gdy obdarzona drapieżnym głosem artystka opuściła scenę, jej miejsce zajął Krzysztof Kasowski znany jako K.A.S.A. Artysta znany jest z utworów „Piękniejsza”, czy „Maczo”.

Na koniec wisienka dla fanów rocka lat 80-tych, czyli zespół Oddział Zamknięty. Można było usłyszeć utwory ponadczasowe jak „Party”, „Andzia”, czy „Ten Wasz Świat”. Wydarzenie poprowadziła dziennikarka motoryzacyjna Ola Kutz wraz z polskim Jackiem Sparrowem – Rafałem Baszczyńskim.

Było to pierwsze bicie rekordu w Częstochowie. Mamy nadzieję, że w przyszłych latach impreza odniesie jeszcze większy sukces. Bo w końcu… chodzi o pomaganie.

dla cz.info.pl tekst i foto: Sara Wojciechowska

{gallery}00_fotorelacje/rekord-krew-id-23947:120:81:0:0:jquery_magnificpopup:Sleek{/gallery}