Puchar Polski dla Orła i Mustanga

W ostatnią sobotę maja (29.05) na torze speedrowerowym przy ul. Starzyńskiego 10a rozegrane zostały trzy turnieje w ramach Pucharu Polski. Dwa triumfy zaliczyli zawodnicy Orła Gniezno, a raz na najwyższym stopniu stanęli żołędowianie.

Sobotnie ściganie rozpoczęło się od rywalizacji zawodników do dziewiętnastego roku życia, gdzie złote medale wywalczyli speedrowerzyści ULKS Mustanga Żołędowo. Podopieczni Arkadiusza Słysza pokonali toruński TSŻ Schoenberger i częstochowskie Lwy Avia.

Kolejnym tego dnia turniejem był Drużynowy Puchar Polski w kategorii Open, gdzie zdecydowanie najlepiej radzili sobie gnieźnianie odnosząc pewne i zasłużone zwycięstwo. O drugim miejscu na podium decydował bieg dodatkowy, w którym to Dawid Bas pokonał Damiana Natońskiego.

Zwieńczeniem dnia był Puchar Polski Drużyn Mieszanych, gdzie ponownie najlepsi okazali się być przedstawiciele Orła, którzy pokonali Mustang Żołędowo i Lwy Avia Częstochowa.

cz.info.pl, Konrad Cinkowski, foto: Waldemar Deska, Mateusz Puchała