Raków walczący do końca. Wygrana z Piastem Gliwice 3:1

Raków Częstochowa wygrał 3:1 z Piastem Gliwice w pierwszym domowym meczu w 2024 roku! Bramki dla Medalików zdobyli Ante Crnac, Łukasz Zwoliński oraz Marcin Cebula.

W pierwszej połowie obie drużyny ścierały się głównie w środku pola. Po stronie Medalików groźne akcje kreowali Bartosz Nowak i John Yeboah. Ten pierwszy na pięć minuty przed gwizdkiem kończącym pierwszą część meczu, upadł w polu karnym, ale arbiter nakazał kontynuować grę. Najgroźniejsza akcja działa się jednak w polu karnym Vladana Kovačević. Damian Kądzior strzelił z ostrego kąta, a "Kova" sparował piłkę na słupek. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W 52. minucie Jarosław Przybył wskazał na wapno w polu karnym Medalików. Rzut karny pewnie wyegzekwował Patryk Dziczek. Po upływie godziny ten sam zawodnik Piasta oddał groźny strzał, ale Vladan Kovačević popisał się świetną porażką. W odpowiedzi Ante Crnac oddał mocny strzał na bramkę Františka Placha.

W 77. minucie Vladyslav Kochergin zdecydował się na mocny strzał zza pola karnego, ale bramka pada chwilę potem po uderzeniu Ante Crnaca. Końcówka była zabójcza w wykonaniu Medalików. Z rzutu karnego Łukasz Zwoliński dał prowadzenie, a tuż przed końcowym gwizdkiem Marcin Cebula idealnie skończył kontratak.

Raków Częstochowa - Piast Gliwice 3:1 (0:0)
Bramki: 79' Crnac, 90' Zwoliński, 90+ Cebula - 56' Dziczek

Raków: V. Kovačević – Tudor, Arsenić (C), Svarnas – J. Silva, Berggren (78. Baráth), Koczergin (84. Racovițan), Otieno (66. Plavšić) – Nowak (66. Cebula), Yeboah (66. Crnac) – Zwoliński.
Piast Gliwice: Plach - Pyrka, Mosór, Czerwiński, Huk - Dziczek, Tomasiewicz (89. Szczepański) - Kądzior (78. Krykun), Felix (68. Chrapek), Ameyaw - Wilczek (46. Piasecki).

Żółte kartki: Tudor, Svarnas, Plavsić - Wilczek, Huk, Kądzior, Piasecki.
Sędzia: Jarosław Przybył

cz.info.pl; źródło: rakow.com