Rozstrzygnięcie 16. edycji konkursu „Klimaty Częstochowy”

Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród 16. edycji konkursu fotograficznego „Klimaty Częstochowy” odbędzie się 24 listopada 2023 r., o godz. 17.00 w Pawilonie Wystawowym Muzeum Częstochowskiego w Parku Staszica.

Celem 16. edycji konkursu fotograficznego „Klimaty Częstochowy” jest ukazanie walorów kulturowych, architektonicznych, przyrodniczych i turystycznych Częstochowy. Zamiarem organizatora jest pozyskanie i prezentacja fotografii obrazujących zainteresowanie przejawami życia w jego różnorodnych dziedzinach. Mile widziane było niebanalne potraktowanie „klimatów”, gdzie głównym motywem jest człowiek, środowisko, w którym żyje oraz wydarzenia, w jakich uczestniczy.

W historii konkursu „Klimaty Częstochowy” na ręce organizatora spłynęło prawie 15 000 zdjęć! Wśród oceniających byli m.in.: Maksymilian Rigamonti, Tomasz Tomaszewski, Maciej Nabrdalik, Jacek Waszkiewicz, Grzegorz Skowronek, Jerzy Piwowarski, Sławomir Jodłowski, Leszek Pilichowski, Marcin Stawiarz, Janusz Mielczarek, Piotr Dłubak. Laureaci poprzednich edycji konkursu odnoszą fotograficzne sukcesy w Polsce i na świecie.

Tradycyjnie, podczas otwarcia wystawy „Klimatów Częstochowy” będzie można poczęstować się konkursowym katalogiem. Wystawę będzie można oglądać do 10 grudnia br.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

tgl 728x90