Banner Top

Zapowiedzi

Proletaryat na Mecie

Muzyczna Meta w Częstochowie zaprasza na koncert zespołu Protetaryat! Dla fanów i znawców rocka to jeden z najważniejszych wykonawców w naszym kraju.

Dzięki prostej gitarowej muzyce mocno osadzonej w tradycji punk rocka lat 70, oraz tekstom opisującym problemy z jakimi na co dzień borykają się szarzy, zwyczajni ludzie, grupa szybko zdobyła szerokie zaufanie punkowej i rockowej publiczności.

Miszung Fest Rock

Po raz pierwszy nazwa „WITH” pojawiła się w lutym 1993 roku Adam Majchrzak Jarosław Toifl, Jarosław Paduch i Radosław Daszkiewicz. W styczniu '94, materiał „Oblicze Wojny” został wydany nakładem firmy Baron Record.

W lipcu '94 podczas festiwalu w Opatowie zostaje nawiązana współpraca z firmą Ania Box Music i we wrześniu zostaje zarejestrowany utwór „Cytadela”, który ukazał się na składankach Przeboje Polskiego Rocka „CELINA”.

Kat & Roman Kostrzewski. Popiór

1 marca światło dzienne ujrzał długo wyczekiwany nowy album KAT & Roman Kostrzewski zatytułowany „Popiór". Z tej okazji odbędzie się trasa koncertowa promująca nowe wydawnictwo. Płyta „Popiór” będzie dostępna do kupienia tylko na koncertach zespołu oraz przez stronę internetową: www.kat-rk.pl.

KAT & Roman Kostrzewski to historia black, thrash metalu. Kultowy zespół tworzący Wielką Trójcę Polskiego Metalu łącznie z TSA i Turbo.

Michał Puszczyński. Stele

Regionalne Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Częstochowie, Konduktorownia zaprasza Państwa na kolejną wyjątkową wystawę. Tym razem mają wielką przyjemność zaprezentować STELE Michała Puszczyńskiego.

Stele to najprostsze formy rzeźb/pomników, które towarzyszą rozwojowi cywilizacji od początku ludzkości. Wykonywane były z kamienia, drewna, gliny, metalu - ustawione pionowo, płaskie, raczej wyższe niż szersze, pokryte inskrypcjami ,ornamentem ub płaskorzeźbami. Stawiane aby pamiętać, ostrzegać, głosić chwałę, wskazywać drogę i wytyczać granicę.

5. edycja Legendy Jury - Regionalny Konkurs Legend, Baśni, Podań

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do udziału w V edycji Regionalnego konkursu legend, baśni, podań „Legendy Jury”.

Uczestnikiem konkursu może być każdy mieszkaniec Jury Krakowsko-Częstochowskiej, niezależnie od wieku. Uczestnicy mogą zaprezentować zarówno utwory własne jak i już istniejące, ale mało popularne i raczej nie publikowane.

Okiem Skowronka

„Fotografie są jak wspomnienia. Potrafią rozśmieszyć, gdy trzeba także wzruszają”.

Autoprezentacja Grzegorza Skowronka:
Jestem częstochowianinem, urodziłem się w 1973 roku. Od 25 lat pracuję w częstochowskim oddziale Gazety Wyborczej. Ciekawią mnie ludzie i wydarzenia.

Jako fotograf szukam sytuacji niezwykłych, emocji, nieoficjalnych gestów, ulotnych chwil, które nieodwracalnie przemijają. Staram się być niewidocznym obserwatorem, nie fotografować oczywistych tematów w sztampowy sposób, żeby nie zanudzić swoją pracą Czytelnika i siebie. Częstochowa to specyficzne miasto, a jej lokalność jest wystarczająco ciekawa, kolorowa w swojej różnorodności i nadal potrafi mnie zaskakiwać. Podpatrywanie jej przez obiektyw sprawia mi niezmiennie ogromną radość.

Agnieszka Półrola. Wystawa jubileuszowna

Agnieszka Półrola, urodzona w Radomsku 27 kwietnia 1967 r. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Częstochowie. W roku 1994 ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, Filię w Katowicach.

Dyplom z projektowania graficznego w Pracowni profesora Tomasza Jury oraz z malarstwa w Pracowni profesora Jacka Rykały. W latach 1996-2005 pracowała w Zespole Szkół Plastycznych w Częstochowie, ucząc grafiki użytkowej – form wydawniczych. W 2004 r. otrzymała stopień doktora sztuki w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w dyscyplinie artystycznej: grafika.

Champions of Illusion

Artyści z międzynarodowej grupy iluzjonistów "Champions of Illusion" podczas europejskiego tourne'e odwiedzą też Polskę. Zawitają między innymi do Częstochowy.

Zobaczymy ich na scenie Klubu Politechnik ACK już w kwietniu 2019 roku. Zobaczymy niesamowite, zapierające dech w piersiach show. Gdzie triki i sztuczki znane dotąd tylko z ekranu telewizora będą dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px