Banner Top

Zapowiedzi

Prezentacja forBET Włókniarza Częstochowa

5. kwietnia sezon 2019 oficjalnie zainaugurują żużlowcy forBET Włókniarz Częstochowa. Tego dnia na SGP Arenie nasza drużyna w ramach pierwszej kolejki PGE Ekstraligi zmierzy się z ekipą Stali Gorzów.

Aby zobaczyć kompletny skład biało-zielonych, nie musicie jednak czekać aż do kwietnia. Już 22. lutego (piątek) w Hali Sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej 4 odbędzie się oficjalna Prezentacja forBET Włókniarza!

Kredki w Cosmo

Zespół Kredki to magia kolorów muzyki płynąca prosto z serca. Będą bawić Was grą na instrumentach, śpiewem, tańcem, rozmową... zaraz, momencik... bo macie jakieś dziwne skojarzenia?!

Wprawdzie potrafią parzyć, ba! nawet i pić... oczywiście herbatę, co Wy tak z tymi skojarzeniami... no może nie piją znowu tak ceremonialnie, ale Geishy z nich nie róbcie, dobrze?! Rozumiemy... karnawał... i w ogóle, ale jednak! Oczywiście jak chcecie, to możecie się nawet przebrać. Odrobina szaleństwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Michalik. Ojciec i syn

Wystawa poświęcona dwóm częstochowskim artystom, Marianowi i Borysowi Michalikom. Marian Michalik uznawany był za mistrza martwej natury, od pierwszych obrazów z niezwykłą konsekwencją kreował światy tajemniczych martwych natur, budowanych ze zwykłych, powtarzających się przedmiotów - rekwizytów. Emanujące tajemnicą trwania, układające się w wieloletnie cykle tematyczne obrazy cieszą się niesłabnącym powodzeniem publiczności i znajdują w licznych kolekcjach muzealnych i prywatnych.

„Z każdego obrazu Michalika da się wywieść refleksję odwołującą się do prawd filozofii lub wdzięków literatury. Jest w nich wiele inspirującego, myślowego bogactwa malarskich nastrojów, odnoszących się do najgłębszych archetypów symetrii, hierarchii, piękna i zobrazowanego sensu (…) Uderzające jest współbrzmienie jego obrazów z ideami platońskimi, usiłującymi podnieść człowieka na wyższy poziom ducha.” (Henryk Waniek)

Ferie w Muzeum

Muzeum Częstochowskie zaprasza w dniach 12–22.02.2019 uczestników indywidualnych oraz grupy zorganizowane na „Ferie w Muzeum”.

Harmonogram:
• 9.30–11.00 grupa zorganizowana (do 25 osób)
• 12.00–13.30 grupa indywidualna – dzieci ze szkół podstawowych (do 12 osób).

Witold Śliwiński. GLASSART

Witold Śliwiński urodzony 24 lutego 1963 roku w Krośnie, jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Miejscu Piastowym, kierunek: formy użytkowe.

Po ukończeniu PLSP był słuchaczem Studium Fotograficznego w Krośnie. W swojej twórczości zajmował się grafiką i rysunkiem, projektował znaki graficzne dla firm oraz wykonywał aranżacje ekspozycji targowych. Kolejny etap to projektowanie i wykonawstwo artystycznych i użytkowych wyrobów ze skóry. Autor współpracuje z Krośnieńskimi Hutami Szkła, Hutą Pięknego Szkła Makora oraz innymi firmami tej branży na terenie Krosna.

Mariusz Stanowski. Portrety i Grupy ludzi

Mariusz Stanowski ukończył studia na Politechnice Warszawskiej (Wydział Mechaniki Precyzyjnej 1974) oraz Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie (Wydział Wzornictwa 1979), gdzie następnie pracował przez kilka lat jako projektant i pracownik dydaktyczny. Równolegle studiował malarstwo w pracowni prof. Tadeusza Dominika.

Od 1984 zajmuje się głównie malarstwem i teorią sztuki. Jest autorem prac teoretycznych z zakresu percepcji struktur wizualnych oraz samej twórczości, m. in pt. Struktury Abstrakcyjne (ASP, Warszawa 1984), Malarstwo Czyste – Manifest, Sztuka i Rzeczywistość, Kryzys Sztuki Jako Sztuka (1986), Twórczość i ekspresja twórczości (1997), Konceptualizm i abstrakcja - malarstwo dekonstruowane (2018).

Paulina Taranek. Big City Light

Paulina Taranek jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie Wydziału Konserwacjii Restauracji Dzieł Sztuki. Zajmuje się nie tylko konserwacją dzieł sztuki, ale również malarstwem i rysunkiem.

Zrealizowała pięć wystaw indywidualnych: Galeria Wejściówka, Częstochowa 2018, „Cityscapes” - Galeria Żywa, Warszawa 2018, „Eksplikacja” -  Galeria pod Baranami, Kraków 2016, „Perspektywy” - Galeria Wanilia i Pieprz, Kraków 2013, „Naturalnie nienaturalnie” - Galeria Tori, Częstochowa 2013. Wzięła udział w kilku wystawach zbiorowych. Stypendystka programu Erasmus – Antwerpia 2011/2012. Uczestniczka II Sympozjum Międzynarodowego Szymbark 2013. Laureatka nagród i wyróżnień, m.in. wyróżniona przez Artist Portfolio Magazine (USA, California).

Cyberfoto 2019

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do udziału w XXII edycji Międzynarodowego Konkursu Cyfrowej Fotokreacji Cyberfoto 2019.

Konkurs ma na celu prezentację możliwości kreacji obrazu fotograficznego poprzez zastosowanie komputera i współczesnych technik obrazowania, jest dostępny dla wszystkich fotografujących.

Więcej artykułów…

  1. Łukasz Łyczkowski & 5 Rano

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px