Banner Top

Chce dużo jeździć i iść w ślady Jonssona

Daniel Bajor jest jednym z czwórki adeptów Włókniarza Częstochowa, którzy w miniony czwartek pozytywnie przebrnęli przez część praktyczną i teoretyczną egzaminu na licencję żużlową. Dla częstochowianina było to drugie podejście i tym razem zakończone sukcesem.

Jak sam przyznaje, chciałby teraz iść w ślady swojego klubowego kolegi - Andreasa Jonssona.

  • Kategoria: cz.Sport

Pawlusińscy tylko postraszyli. Skra wygrywa

Dla Skry był to drugi mecz w odstępie trzech dni na własnym boisku. W środę podopieczni Jakuba Dziółki zremisowali w szlagierze z Gwarkiem Tarnowskie Góry 0:0. To mimo wszystko pozwoliło im awansować na pozycję lidera, ale żeby utrzymać się na niej częstochowianie koniecznie musieli powalczyć o zwycięstwo w sobotę.

Na Loretańską zawitała Unia Turza Śląska, która znajduje się w strefie spadkowej. Na boisku nie było jednak tego widać.

  • Kategoria: cz.Sport

AZS w Sanoku bez przełamania

Nie udało się siatkarzom AZS-u Częstochowa wrócić na zwycięską ścieżkę w meczu 5. kolejki rozgrywek pierwszej ligi siatkarzy. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha przegrali na wyjeździe z TSV Sanok 1:3 i była to druga z rzędu porażka, a trzecia w całym sezonie.

Początek rozgrywek na pewno nie układa się pomyślnie dla częstochowian, ale tylko niepoprawni optymiści wierzyli, że już od pierwszych spotkań AZS będzie dominował na zapleczu PlusLigi.

  • Kategoria: cz.Sport

Niepokonany wicelider za mocny na Norwida

Ostatnie dni niestety nie są udane dla częstochowskich drużyn siatkarskich. Dwa ostatnie mecze ligowe przegrali zawodnicy AZS-u Częstochowa, a w ich ślad poszli siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa. W 5. kolejce podopieczni Radosława Panasa ulegli na wyjeździe ekipie Krispolu Września 1:3.

W trzech pierwszych kolejkach tego sezonu Norwid imponował swoją dyspozycją.

  • Kategoria: cz.Sport

Pieniążek wsiada do Skody Fabii R5

Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur w finałowym występie w tegorocznych Rajdowych Mistrzostwach Świata wsiądą do nowego samochodu. Podczas Rajdu Walii do ich dyspozycji będzie Skoda Fabia R5 przygotowana przez renomowaną firmę PrintSport.

Czeska rajdówka przygotowana do rywalizacji w klasie WRC 2 jest obecnie najbardziej utytułowaną maszyną w stawce R5. Skoda Fabia R5 wygrywała nie tylko rajdy w WRC 2 i Rajdowych Mistrzostwach Europy, ale także kilkukrotnie okazywała się szybsza od dużo mocniejszych aut WRC, wygrywając pojedyncze odcinki specjalne w mistrzostwach świata.

  • Kategoria: cz.Sport

Złota główka Petráška to za mało

Częstochowski Raków zakończył mini-maraton, który grał w ostatnich dniach. Podopieczni Marka Papuszuna grali w Chorzowie, u siebie z Podbeskidziem i z GKS-em Tychy, z którym rywalizował nie tylko o poprawienie wyniku, ale także i o zmazanie ostatniej plamy w starciu z GKS-em, kiedy to przegrał 1:8.

Obie drużyny bardzo szybko rozpoczęły to spotkanie w kontekście akcji podbramkowych. Już po dziewięćdziesięciu sekundach mogliśmy mieć po jednej bramce dla obu ekip.

  • Kategoria: cz.Sport

AZS jedzie do Sanoka po trzecie zwycięstwo

Zwycięstwo, porażka, zwycięstwo, porażka – tak wygląda obecny bilans AZS-u Częstochowa w pierwszych czterech kolejkach rozgrywek pierwszej ligi. W 5. serii gier podopieczni Krzysztofa Stelmacha zagrają na wyjeździe z TSV Sanok, gdzie triumf będzie wielce wskazany, bowiem po ostatnim meczu atmosfera w zespole nieco zepsuła się.

W środę AZS mierzył się u siebie ze Stalą Nysa i przegrał 1:3 w kiepskim stylu.

  • Kategoria: cz.Sport

Zmazać plamę sprzed dwóch lat

Mało który z obecnych piłkarzy Rakowa pamięta tamto spotkanie z GKS-em Tychy. To było dwa sezony temu, kiedy częstochowianie pukali do bram pierwszej ligi. Mecz był zapowiadany jako wielki szlagier. Zakończył się wielką klapą i porażką 1:8. Po dwóch latach przerwy częstochowianie postarają się o rewanż.

O dziwo wtedy w lepszej sytuacji byli podopieczni Przemysława Cecherza. Ewentualne zwycięstwo mocno przybliżyłoby RKS do upragnionego awansu.

  • Kategoria: cz.Sport

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px