Banner Top

Wychowankowie wracają do Lwów

Dwójka wychowanków Lwów Częstochowa - Nikodem Mlek oraz Daniel Ordon w sezonie 2018 znów będzie reprezentowała "biało-zielone" barwy w rozgrywkach speedrowerowych. Pierwszy z nich wraca po roku w MS Śląsku Świętochłowice, drugiego można nazwać wręcz "wielkim nieobecnym" ostatnich miesięcy.

Obaj zbyt wiele w sezonie 2017 nie startowali.

Pełna rehabilitacja Norwida i zwycięstwo nad faworytem!

Takie niespodzianki lubią siatkarscy kibice w Częstochowie. Ekipa Exact Systems Norwida pokonała u siebie faworyzowany Krispol Września 3:1 w meczu 16. kolejki rozgrywek pierwszej ligi. Przed tym spotkaniem zdecydowanie więcej szans dawano gościom, ale podopieczni Radosława Panasa kolejny raz udowodnili, że nie należy ich przedwcześnie skreślać.

Siatkarze Norwida źle zainaugurowali 2018 rok, bowiem dosyć wyraźnie przegrali w Krakowie z tamtejszym AGH 0:3 i mogło wydawać się, że w starciu z Krispolem Września we własnej hali wcale nie będzie lepiej.

Zarząd Rakowa debatował nad współpracą z miastem. „Liczmy na większe zaangażowanie”

Kluby grające w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy i Nice 1 Ligi w znaczący sposób promują miejscowości, w których występują. Liczymy, że włodarze Częstochowy w jeszcze większym stopniu zaangażują się we współpracę, która może przynieść obopólne korzyści. Brak zespołu piłkarskiego z prawdziwego zdarzenia w naszym mieście na pewno byłby ciosem wizerunkowym dla całej częstochowskiej społeczności – czytamy w komunikacie Rakowa Częstochowa po zebraniu Zarządu Klubu.

Pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy o tym, że beniaminek Nice 1 ligi nie jest zadowolony z dotacji jaką dostał z tytułu „promocji miasta poprzez piłkę nożną” i wystosował poniższy komunikat:

TSV postraszył AZS, ale niespodzianki nie było

W 16. kolejce rozgrywek siatkarskiej pierwszej ligi AZS Częstochowa pokonał u siebie TSV Sanok 3:1 i wciąż pozostaje liderem tabeli na zapleczu PlusLigi. Przyjezdni tylko w pierwszym secie postraszyli akademików, natomiast w pozostałych partiach podopieczni Krzysztofa Stelmacha kontrolowali przebieg wydarzeń.

W pierwszym starciu obu drużyn sanoczanie niespodziewanie wygrali 3:1, toteż ekipa biało-zielonych chciała za wszelką cenę zrewanżować się rywalom.

Trudna przeprawa przed Norwidem

Sporo siatkarskich emocji czeka kibiców w Częstochowie w najbliższą sobotę 13 stycznia. W 16. kolejce rozgrywek pierwszej ligi Exact Systems Norwid Częstochowa podejmie u siebie Krispol Września. Podopieczni Radosława Panasa źle weszli w nowym rok, a teraz czeka ich trudna przeprawa z drużyną z czołówki zaplecza PlusLigi.

W poprzedniej kolejce częstochowianie niespodziewanie gładko przegrali w Krakowie z tamtejszym AGH 0:3, gdzie postawili twarde warunki tylko w drugim secie.

Rozpędzony AZS zagra z TSV Sanok. Będzie rewanż za porażkę?

Rozgrywki siatkarskiej pierwszej ligi nabierają tempa po przerwie świąteczno-noworocznej. W najbliższą sobotę odbędzie się już 16. seria spotkań, w której AZS Częstochowa podejmie w hali na Zawodziu TSV Sanok. W pierwszym starciu obu drużyn niespodziewanie wygrali gospodarze. Teraz zdecydowanymi faworytami są biało-zieloni.

Oba zespoły dzieli spora różnica punktowa.

Pieniążek w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata!

Łukasz Pieniążek to pierwszy Polak, który w sezonie 2018 zgłasza się do WRC2. Młody kierowca z Polski kontynuuje swój program rozwojowy w aucie czteronapędowym (R5), w którym swój debiut zaliczył na początku zeszłego roku.

Rajdową bronią Łukasza w nadchodzącym sezonie będzie Skoda Fabia R5, obsługiwana przez najlepszy prywatny zespół w Mistrzostwach Świata, fiński Prinstport Racing.

Dziółka odchodzi ze Skry. Będzie asystentem trenera jednego z rywali Rakowa!

Częstochowska Skra ogłosiła, że z ich zespołem żegna się Jakub Dziółka, który tak „poukładał” drużynę, że ta zmierza po awans do II ligi.  Dobra praca została dostrzeżona przez włodarzy GKS-u Katowice (Nice 1. Liga), gdzie Dziółka będzie asystentem nowego szkoleniowca - Jacka Paszulewicza.

Na dniach mamy poznać nazwisko nowego trenera.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px