Banner Top

AZS w finale ligi! Norwid skończył sezon

Za nami siatkarska sobota, w której swoje mecze w pierwszej lidze rozgrywały zespoły AZS-u Częstochowa oraz Exact Systems Norwid Częstochowa. Ci pierwsi pokonali na wyjeździe Krispol Września 3:0 i zameldowali się w finale. Podopieczni Radosława Panasa przegrali w Suwałkach ze Ślepskiem 2:3 i skończyli już sezon.

Norwid grał już bez presji i wyłącznie o prestiż. W pierwszym starciu częstochowianie przegrali we własnej hali 1:3, a ponieważ rywalizacja toczyła się w formie dwumeczu, ekipie spod Jasnej Góry ciężko było powalczyć o korzystny rezultat.

Piłkarska inauguracja w Częstochowie odroczona

17 marca miał być dniem, w którym oficjalnie zostanie zainaugurowana piłkarska wiosna w Częstochowie. Na lokalne areny mieli wybiec zawodnicy pierwszoligowego Rakowa, trzecioligowej Skry oraz przedstawiciele niższych klas rozgrywkowych.

Załamanie pogody sprawiło jednak, że głodni piłkarskich emocji kibice muszą poczekać na pierwsze mecze co najmniej tydzień.

Skra rozgrzeje kibiców w mroźną sobotę?

Czas na 19. kolejkę rozgrywek trzeciej ligi. Skra Częstochowa zagra u siebie z Rekordem Bielsko-Biała. Na sobotę zaplanowane są siarczyste mrozy, ale być może podopieczni Pawła Ściebury swoją grą rozgrzeją wszystkich zgromadzonych. Po porażce tydzień temu w Legnicy bardzo ważne jest premierowe zwycięstwo w 2018 roku.

Częstochowianie w miniony weekend okazali się gorsi od wzmocnionej wieloma zawodnikami z pierwszego składu Miedzią Legnica.

Siatkarska sobota. Norwid skończy sezon? AZS zamelduje się w finale?

Już w najbliższą sobotę 17 marca czekają nas kolejne siatkarskie emocje w wydaniu pierwszoligowym. Zarówno Exact Systems Norwid Częstochowa jak i AZS Częstochowa swoje mecze zagrają w delegacji. Ci pierwsi prawdopodobnie skończą już zmagania w tym sezonie, natomiast akademicy walczą o awans do ścisłego finału.

W żaden sposób nie można porównać natężenia emocjonalnego jaki panuje w obu klubach.

Adrian Miedziński: Sprawiać kibicom wiele radości

Transfer Adriana Miedzińskiego z toruńskiego klubu do forBET Włókniarza Częstochowa wywołał sporą burzę w świecie żużlowym. Żużlowiec wie, że może ciążyć nad nim dodatkowa presja, ale ma jasno sprecyzowany plan - chce cieszyć kibiców swoją jazdą.

Przy okazji sesji „one on one” udało nam się porozmawiać z zawodnikiem.

Sukces pięściarzy Klubu Sportowego „Start”

W ostatni weekend, w dniach 9-11.03.2018r. odbyły się Mistrzostwa Śląska w Boksie w Bielsku-Białej, w których wzięło udział pięciu zawodników z KS „Start” w Częstochowie. Najważniejsza informacja z Mistrzostw dla nas, to fakt, że wszyscy reprezentanci z naszego Klubu wrócili z medalami!

 W turnieju wystartowało 108 zawodników z 26 klubów okręgu śląskiego.

Porażka Skry z rezerwami (?) Miedzi

W minioną sobotę piłkarze Skry Częstochowa zainaugurowali rundę wiosenną w rozgrywkach trzeciej ligi. Pierwszym rywalem podopiecznych Pawła Ściebury był na wyjeździe zespół rezerw (?) Miedzi Legnica. Tak naprawdę na boisku w przeważającej liczbie zaprezentowali się zawodnicy z pierwszej drużyny, stąd końcowy wynik 3:1 dla gospodarzy.

Sugerując się wyłącznie tabelą faworytami byli z pewnością częstochowianie, którzy są liderem rozgrywek, natomiast legniczanie znajdowali się tuż nad strefą spadkową.

Efektowny triumf AZS-u Częstochowa! Finał coraz bliżej!

Siatkarze AZS-u Częstochowa uczynili milowy krok w stronę awansu do finału rozgrywek pierwszej ligi. W sobotnie popołudnie wygrali we własnej hali z Krispolem Września 3:0 i potrzebują jeszcze jednego zwycięstwa, aby móc cieszyć się z upragnionego sukcesu.

Półfinałowa rywalizacja toczy się zaledwie do dwóch wygranych, toteż limit błędów jest bardzo ograniczony.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px