Banner Top

Podwórkowe opowieści

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza na PODWÓRKOWE OPOWIEŚCI, czyli otwarcie wystawy fotografii Joanny Sidorowicz. Wystawa opowiada o znikającej, zmieniającej się Częstochowie. To temat o podwórkach, bramach, zaułkach Starego Miasta.

O Autorce:
Joanna Sidorowicz z urodzenia Wrocławianka. Mieszka w Częstochowie. Fotografią zajmuje się około 16 lat. Jest to fotografia starej i nowej architektury – podwórka, klatki schodowe, urbexy, miejsca opuszczone, tematy związane z kulturą żydowską, z mieszanką kultur, krajobrazy w geometrycznej formie, portrety oraz fotografia otworkowa.

Sporo wystaw, bo ponad 90 w tym 60 indywidualnych. Najłatwiejszym tematem technicznie dla niej, jak mówi, są odrapane podwórka, klatki schodowe, gdzie wyłapuje kolor, fakturę i gdzie czuje się najlepiej.

Joanna Sidorowicz jest Członkiem: Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców, Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku, Jurajskiego Fotoklubu w Częstochowie, Grupy Atina, Grupy Fotograficznej FotoAzyl, Fundacji Festiwalu Sztuki Fotoreportażu w Częstochowie.
Jej fotografie można oglądać na Facebooku – Joanna Sidorowicz Photogrphy, Joanna Sidorowicz Fotografia B&W oraz na portalu plfoto pod nickiem: asiasido.

Poniedziałek 4 listopada - godz. 19.00
Galeria FOTOPOBUDKA, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, ul. Ogińskiego 13a
Ekspozycję będzie można podziwiać do 28 listopada w godzinach pracy Ośrodka: 7.30-15.30.

cz.info.pl; źródło: ROK Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px