Banner Top

Maciej Mastalerz - In the land of gods and monsters

Wystawa Maćka Mastalerza „In the land of gods and monsters” to fotograficzna opowieść o zderzeniu mitologii z codziennością oraz turystycznych szlaków z przestrzenią miasta zarezerwowaną tylko dla tubylców.

Materiał do tego projektu został zebrany przez autora w trakcie jego kilku miesięcznej podróży przez Azję w trakcie, której odwiedził takie miejsca jak Tajlandia, Indonezja czy Wietnam. Wszystkie znajdujące się na ekspozycji zdjęcia zostały wykonane aparatem analogowym.

Ich forma prezentacji może przywoływać na myśl stylistykę religijną gdzie przeszłość spotyka teraźniejszość na tej samej płaszczyźnie. Odwiedzone przez Maćka państwa to miejsca gdzie nachodzą się różne kultu, wierzenia i praktyki. Do odbiorcy należy jednak rozszyfrowanie kim są tytułowi bogowie i potwory.

Maciej Mastalerz – fotograf i częstochowianin w wiecznej podróży. Wychowany w latach 90-tych na jednym z osiedli Świętego Miasta, całe swoje dotychczasowe, 33 letnie życie poświęcił pasjom. Początkowo była to rywalizacja sportowa, agresywna jazda na rolkach. Odwaga zdobyta na poręczach i niemożność znalezienia miejsca najpierw w rodzinnej Częstochowie a potem Polsce pchnęły go w świat. Obecnie żyje i tworzy w Bristolu (UK) skąd planuje swoje podróże w tak odległe miejsca jak Tajlandia, Indonezja i Wietnam. W swojej pracy twórczej używa starych, analogowych aparatów, które gwarantują „duszę” fotografiom.

Wydarzenie: wystawa fotografii Maćka Mastalerza „In the land of gods and monsters”
Miejsce: galeria sztuki współczesnej IRON OXIDE, Częstochowa, ul. Komornicka 127
Wernisaż: 7 września 2019 (sobota) godz. 19.00
Wstęp: Karnet na 16-tą Noc Kulturalną
Dojazd: autobusy 18 i 26, taksówka, aplikacja Bolt

cz.info.pl; źródło: IRON OXIDE

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px