Banner Top

Indywidualne Mistrzostwa Polski mini żużla na lodzie

1 lutego (sobota) na częstochowskim lodowisku przy ul. Boya-Żeleńskiego odbędzie się kolejna w historii tego miejsca Gala Lodowa. Tym razem jej organizatorem jest UKS Speedway Rędziny, a na torze głównymi bohaterami będą mini żużlowcy, którzy ścigają się w klasie 85-125cc.

To powrót lodowego ścigania do Częstochowy, które przed latem cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności. Zmagania klasycznego speedwaya w Świętym Mieście zapoczątkował Sławomir Drabik, a w kolejnych latach wśród organizatorów byli także Hubert Łęgowik oraz Włókniarz Częstochowa. Teraz pałeczkę przejmuje rędziński klub mini żużla.

Tegoroczna rywalizacja będzie w ramach drugiej i zarazem finałowej rundy Indywidualnych Mistrzostw Polski mini żużla na lodzie. Pierwsza runda zaplanowana jest tydzień wcześniej - 25 stycznia w Opolu. Złotego medalu wywalczonego przed rokiem broni reprezentant klubu z Rędzin - Wiktor Andryszczak, który na opolskim triumfował z kompletem punktów (wyniki TUTAJ).

Oprócz mini żużlowców zobaczymy na torze także jeźdźców na klasycznych pięćsetkach. Rozegrane ma zostać spotkanie Polska vs Czechy, lecz gospodarze nie przekazali jeszcze żadnych szczegółów z tym związanych.

W chwili obecnej czekamy na szczegóły dotyczące m.in. cen wejściówek czy całego programu zawodów.

sobota, 1 lutego 2020 - godz. 17.00
Sztuczne Lodowisko, ul. Boya-Żeleńskiego 6/8

cz.info.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px