Banner Top

43. Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Haliny Poświatowskiej

rok poswiatowska 2022Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do udziału w 43. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Haliny Poświatowskiej. Prace konkursowe należy przesłać do 12 września 2022r. do godz. 14.00 wyłącznie drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Nadesłany zestaw wierszy powinien być opatrzony słownym godłem oraz odpowiednim opisem „debiut” lub „po debiucie”. Do wiadomości należy dołączyć w formie skanu wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia (do pobrania ze strony internetowej organizatora rok.czestochowa.pl). Jurorzy otrzymają do oceny wyłącznie zestawy wierszy opatrzone godłami, bez wglądu w nazwiska autorów.

Konkurs ma na celu pobudzanie aktywności twórczej w dziedzinie poezji, promocję utalentowanych poetów, integrację środowisk literackich oraz zainteresowanie mieszkańców Częstochowy i regionu formą wyrazu artystycznego, jaką jest poezja. Jest adresowany do twórców po debiucie (dla autorów po debiucie książkowym lub prasowym) oraz debiutujących, których wiersze nie były dotąd publikowane. W konkursie mogą brać udział poeci z kraju i z zagranicy, piszący w języku polskim, w wieku od 16 lat.

Warunkiem jest nadesłanie zestawu wierszy (nie publikowanych w wydawnictwach zwartych i czasopismach ogólnopolskich ani nie nagradzanych w innych konkursach poetyckich, również nie publikowanych na portalach literackich) zawierającego do 5 utworów własnego autorstwa i o dowolnej tematyce.

Wydarzenia towarzyszące Konkursowi odbędą się w dniach 3 - 4 listopada br. w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie, natomiast uroczystość wręczenia nagród laureatom Konkursu w dniu 5 listopada br. w Filharmonii Częstochowskiej.

Regulamin, Karta uczestnika pełnoletniego i Karta uczestnika małoletniego do pobrania TUTAJ.

cz.info.pl; źródło: ROK Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px