Banner Top

Zapowiedzi

Iluzjonista Adrian Mitoraj

politecznik mitoraj magikMagic Mitoraj, czyli Adrian Mitoraj to jeden z najlepszych iluzjonistów. Twórca spektakli iluzji dla największych parków rozrywki w Polsce. Wielokrotnie występował w Niemczech i Szwajcarii. Tym razem pojawi się w Twoim mieście!

Podczas rodzinnego przedstawienia zobaczysz ponad 70 minut spektakularnych efektów z pogranicza dziecięcych marzeń. To show, które łączy pokolenia. Doskonała muzyka, gra aktorska. Wszystko po to, aby wprowadzić widzów w inny wymiar dostarczanej rozrywki. Interaktywne widowisko podczas, którego wszyscy czarują razem z prestidigitatorem.

„Przybora na 102”

politecznik przybora 2023Na scenie spotykają się trzy artystyczne temperamenty - Jeremiego Przybory, Magdy Umer i Mumio. Jest więc dowcipnie i bardzo zabawnie, ale też refleksyjnie i wzruszająco.

Postaci ujmują wrażliwością i szczerością, a całość jest wspaniale wzbogacona muzycznie przez oryginalne trio muzyczne. Teksty Mistrza Jeremiego są przeplatane szalonymi improwizacjami spod znaku Mumio, do których jakże udaną kontrę stanowi kojąca postać Ciotki Mizerii w świetnym wykonaniu Magdy Umer.

Ślub doskonały

filharmonia slub doskonaly 2023To jedna z najpopularniejszych na świecie komedii autorstwa cenionego i szanowanego Robina Hawdona. Sztuka cieszy się nieustającą popularnością począwszy od scen Brodway'u aż po każdy zakątek globu!

Traktuje o zawsze aktualnym dylemacie miłosnym, a właściwie o odwiecznej walce serca z rozumem. W dniu ślubu przed oczyma bohaterów stają egzystencjalne pytania: małżeństwo z rozsądku i pod społeczną presją? Czy może pełna szczęścia i radości wolność w otulinie prawdziwej miłości?

Laleczki Altei Leszczyńskiej w ROK-u

rok leszczynska laleczki 2023Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza na wernisaż wystawy fotografii „Laleczki" Altei Leszczyńskiej.

Altea Leszczyńska. Artystka plastyk, fotografik. Urodzona w Katowicach, mieszka i tworzy w Blachowni.

Członkini Związku Polskich Artystów Plastyków w Okręgu Częstochowskim, Regionalnego Towarzystwa Zachętfy Sztuk Pięknych w Częstochowie, Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, brytyjskiego The Royal Photographic Society, amerykańskich Society of Photographic Education i Photographic Society of America, Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, Fotoklubu Jurajskiego, Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku, Grupy Artystycznej Atina, a także Towarzystwa Galeria Literacka.

Koncert Pull The Wire x Klangor

meta pull the wire 2023Rockowi kowboje dają czadu na koncertach w polskich saloonach!

Pull The Wire to zespół z Żyrardowa, grający muzykę, której najbliżej do punk rocka. Ich twórczość i koncerty jest jak wypad z kumplami na piwo. Lirycznie – bez farmazonów i owijania w bawełne, o sprawach codziennych, ważnych i mniej ważnych.

Agnieszka Chylińska - NEVER ENDING SORRY tour

filharmonia chylinska 2023Agnieszka Chylińska przez lata przyzwyczajała słuchaczy i widzów do wielu zmian na swojej artystycznej drodze rozwoju.

28 października 2022 roku pojawił się jej najnowszy album, zatytułowany NEVER ENDING SORRY a wraz artystka ogłasza wiosenną trasę koncertową.

W marcu rozpocznie się druga odsłona trasy koncertowej promującej album „NEVER ENDING SORRY”. Po poprzedniej wyprzedanej w całości trasie w wielkich halach koncertowych, przyszedł czas na coś zupełnie innego. Utwory w nowych aranżacjach artystka zaprezentuje w zasiadanych salach koncertowych.

Cyberfoto 2023

rok cyberfoto 2023Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do udziału w XXVI MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE CYFROWEJ FOTOKREACJI - CYBERFOTO 2023.

Konkurs jest dostępny dla wszystkich fotografujących i ma na celu prezentację możliwości kreacji obrazu fotograficznego poprzez zastosowanie komputera i współczesnych technik obrazowania.

ETNOfoto 2022 - Kultura i obrzędy / Tradycyjna zabudowa

rok etnofoto 2022Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie serdecznie zaprasza do udziału w Regionalnych Konkursach Fotograficznych:

- „ETNOfoto – Kultura i obrzędy ”
- „ETNOfoto - Tradycyjna zabudowa”

Konkursy organizowane są przede wszystkim w celu zachowania oraz kultywowania tradycji i dziedzictwa kulturowego regionu częstochowskiego.
Do udziału w Konkursach mogą zgłaszać się jedynie osoby pełnoletnie. Konkursy mają charakter otwarty i są adresowane do pasjonatów fotografii. Nadesłanie prac do Konkursów oznacza akceptację warunków ujętych w regulaminach.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px