Foxthroat i IV Rockmess

25 kwietnia będzie kojarzył się z jedynym koncertem zespołu FOXTHROAT w Polsce oraz z czwartą z kolei edycją jednego z częstochowskich festiwali Rockmess.

Koncert ma na celu promocję młodych zespołów z Częstochowy wykonujących szeroko rozumianą muzykę rockową. Na scenie Teatru From Poland oprócz zespołu Foxthroat wystąpili: Public Run, Radios in Motion i Blueberry & The Sour Cream.

Foxthroat - zespół z Edynburga starający się stworzyć swój własny i unikatowy styl indie roll. Ich muzyka to prawdziwa dawka energii wprowadzająca słuchaczy w stan euforii! Mimo tego, że istnieją dopiero 4 lata grają z prawdziwym profesjonalizmem, co świadczy o ich niesamowitym talencie.

Ich prekursorami w tworzeniu swojej muzyki są takie zespoły jak Arktic Monkeys, Kings of Leon, U2, Oasis czy Coldplay. Są nieprzeciętnymi showman'ami na scenie, ale jeszcze lepszymi muzykami. Obiecać możemy, że dostarczą wielu emocji i niezapomnianych wspomnień swoim graniem!

Public Run - częstochowska formacja muzyczna założona przez licealistów, grająca polskiego rocka. Zespół powstał w dość spontaniczny sposób na początku czerwca 2013 roku. Inspiruje się przede wszystkim narodowymi pionierami muzyki rockowej w naszym kraju, tj. Lady Punk, Perfect, Oddział Zamknięty czy Republika.

Radios in Motion - częstochowski zespół grający alternatywnego rocka. Skład stanowią również licealiści. Zespół powstał w grudniu 2013 roku. Inspirują się takimi zespołami jak Radiohead, Red Hot Chili Peppers, Kasabian, The Strokes, Arctic Monkeys czy Franz Ferdinand.

Blueberry & The Sour Cream - kolejny miejscowy zespół, który jak dwa powyższe swój debiut zaliczy na naszej imprezie. Formacja ta gra muzykę z pogranicza jazz/soul/blues.

Rockmess z każdą edycją cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród częstochowskiej młodzieży, a także dorosłej części społeczeństwa naszego miasta.

cz.info.pl; źródło: Informacja Organizatora; foto: Kamil Skubiszewski (1-17), Adrian Ciężki (18-30)

{gallery}00_fotorelacje/foxthroat-id-11768:61:41:0:0:jquery_slimbox:Galleria{/gallery}