Banner Top

Zapowiedzi

Raz Dwa Trzy - 30 lat jak jeden koncert...

30 lat temu, na korytarzu akademika w Zielonej Górze trójka młodych ludzi zagrała pierwsze wspólne dźwięki i zaczęła się historia. Historia zespołu, który pozostał wierny sobie i swojej muzycznej drodze, konsekwentnie krocząc z boku głównego nurtu.

Historia zespołu, który w tylko sobie znany sposób potrafił połączyć talent literacki Adama Nowaka z muzyczną finezją i fantazją, wytwarzając swój własny, charakterystyczny i rozpoznawalny muzyczno - literacki język.

Dobrze się kłamie

Spektaklove i producenci komediowych hitów „Boeing Boeing”, „Imię”, „Ludzie inteligentni” sięgają po przebój kinowy „Jak dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”.

Ten kameralny komediodramat jest jednym z największych sukcesów kasowych 2016 roku. Adaptację oraz tłumaczenie przygotował Bartosz Wierzbięta - mistrz dowcipnych dialogów, znany między innymi ze „Shreka” i „Pingwinów z Madagaskaru”.

Chcesz się bawić? Zadzwoń!

Twórcy spektaklu „Mayday 2” & „Szalone Nożyczki” zapraszają na kolejny światowy hit pt.: „Chcesz się bawić? Zadzwoń!” To prawdziwa komediowa uczta pełna zwrotów akcji, barwnych postaci i świetnego humoru spędzonego w towarzystwie gwiazd!

Dziesiąta rocznica ślubu w Paryżu? Ach jak cudownie - Charlotte już dopina walizkę! Zapowiada się wspaniale... gdyby nie kilka nagłych niespodzianek i „małych” sekretów, które tworzą pajęczą sieć, wplątując zarówno bohaterów jak i widzów. Henry traci pracę i wszystkie środki przeznaczone na podróż.

Jezioro łabędzie

Rosyjski Klasyczny Balet to odnoszący sukcesy moskiewski zespół teatralny tańca klasycznego, w skład którego wchodzą najlepsi przedstawiciele rosyjskich szkół baletowych, zasłużeni mistrzowie tańca.

Dziś oni stanowią podstawę kolektywu. Kierownik baletu to zasłużony mistrz, choreograf i solista Hasan Usmanow, który swój warsztat zawdzięcza rosyjskim i zagranicznym wybitnym teatrom, w których występował. Primabalerina, Zasłużona Artystka Rosji – Natalya Kungurceva.

Ludzie inteligentni

LUDZIE INTELIGENTNI – nie ma nudnych związków. Są tylko mało kreatywni partnerzy. Na szczęście bohaterowie naszej komedii to ludzie inteligentni, którzy potrafią znaleźć wyjście z impasu.

LUDZIE INTELIGENTNI to historia grupy przyjaciół. Gdy David i Chloe po 15 latach związku, podejmują decyzję o rozstaniu, ich przyjaciele mnożą teorie i domysły by zrozumieć i wyjaśnić zaistniałą sytuację. Trzy pary rywalizują wręcz w konkurencji “kto najlepiej wszystko wytłumaczy”. Ta gra doprowadza do absurdalnych sytuacji, szeregu komicznych nieporozumień i manipulacji, a konflikty bohaterów wywołują lawinę śmiechu na widowni.

Dzień dobry panie Gauguin

Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie we współpracy z Galerią aTAK w Warszawie rzygotowuje obszerną wystawę twórczości Grzegorza Bednarskiego.

Bednarski jest jednym z najciekawszych twórców współczesnej sztuki polskiej, jego dzieła od lat układają się w cykle tematyczne, realizowane w rysunkach i obrazach malarskich, olejach i pastelach. Artysta w wyjątkowy sposób potrafi uchwycić fundamentalne problemy egzystencjalne: relacji z innymi, relacji ze sobą, relacji z absolutem, i wyrazić te podstawowe sprawy w plastycznej formie, odpowiedniej i zrozumiałej dla współczesności, przy tym Bednarski kreuje formy,  które otwierają nowe horyzonty.

45. Plener Jurajska Jesień. Drzewa - milczące piękno

Jubileuszowy, bo 45. Plener Jurajska Jesień wraz z wystawą końcową, przygotował Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Częstochowski, we współpracy z Urzędem Gminy Janów, Związkiem Gmin Jurajskich, Nadleśnictwem Złoty Potok oraz Urzędem Miasta Częstochowy.

Komisarzem Pleneru i wystawy jest znany artyst plastyk Czesław Tarczyński, który zaproponował uczestnikom realizację pięknego tematu wiązanego z Jurą: Drzewa - milczące piękno.

Uczestnicy pleneru i autorzy wystawy:
Romualda Anioł-Lubas, Elżbieta Chodorowska, Urszula Chodorowska, Barbara Chowańska-Najwer, Mariusz Chrząstek, Rafał Cierpiał, Ilona Cieślak, Małgorzata Gorzecka, Sebastian Maurycy Huczyński, Tomasz Kokott, Aleksandra Kowalska, Roma Krysiak, Elżbieta Ledecka, Lech Ledecki, Altea Leszczyńska, Urszula Łyko-Katus, Jolanta Madej, Krzysztof Kamil Malewicz, Agnieszka Mitura Bagińska, Alicja Nadolska, Marcin Painta, Cezary Sowa, Krystyna Szwajkowska, Cecylia Szerszeń, Barbara Szyc, Anna Tarczyńska, Czesław Tarczyński, Jadwiga Wosik, Anna Żyła.

IRA

IRA to jeden z najważniejszych zespołów polskiego rocka. Każda płyta grupy sprzedaje się w wielu tysiącach egzemplarzy, a różnorodność gatunków muzycznych po które sięga sprawia, że zdobywa serca zarówno fanów mocniejszych brzmień, jak i wielbicieli rockowych ballad.

IRA powstała w 1987 roku w Radomiu, a już rok później zadebiutowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu pt.IRA ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta Mój dom, a następnie 1993 i koncertowa Live odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do czołówki polskich zespołów rockowych.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px