Banner Top

Zapowiedzi

Najwyższy czas...

Muzeum Częstochowskie serdecznie zaprasza na wirtualny wernisaż wystawy zegarów ze zbiorów Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie, kolekcjonerów prywatnych i zbiorów własnych!

Czas to pojęcie względne i trudne do zdefiniowania. Mierzymy go dzięki różnym, wciąż ulepszanym przez konstruktorów jednostkom mierniczym. Dziś możemy odmierzać go bardzo precyzyjnie, z dokładnością do tysięcznych części sekundy – ludzie pierwotni określali go na podstawie obserwacji przyrody. Głównym jego wyznacznikiem długo była Gwiazda Polarna, która jako jedyna ma stałe położenie na niebie.

Ogólnopolski konkurs ROKu na film, plakat i recenzję

Do 30 października 2020 r. Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie czeka na zgłoszenia do Ogólnopolskiego Konkursu filmowego „Video, ergo sum - Widzę, więc jestem”.

Konkurs jest organizowany bez ograniczeń wiekowych (w dwóch kategoriach: do 18 lat i dorośli) w trzech obszarach twórczości związanej z filmem: realizacji filmu, tworzenia plakatu filmowego oraz pisania recenzji filmowej.

41. Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Haliny Poświatowskiej

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do udziału w 41. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Haliny Poświatowskiej, w roku 85 rocznicy urodzin częstochowskiej poetki.

Konkurs ma na celu pobudzanie aktywności twórczej w dziedzinie poezji, promocję utalentowanych poetów, integrację środowisk literackich oraz zainteresowanie mieszkańców Częstochowy i regionu formą wyrazu artystycznego, jaką jest poezja.

Raz Dwa Trzy - 30 lat jak jeden koncert...

30 lat temu, na korytarzu akademika w Zielonej Górze trójka młodych ludzi zagrała pierwsze wspólne dźwięki i zaczęła się historia. Historia zespołu, który pozostał wierny sobie i swojej muzycznej drodze, konsekwentnie krocząc z boku głównego nurtu.

Historia zespołu, który w tylko sobie znany sposób potrafił połączyć talent literacki Adama Nowaka z muzyczną finezją i fantazją, wytwarzając swój własny, charakterystyczny i rozpoznawalny muzyczno - literacki język.

Witkacy. Wystawa Fotografii

Wystawa fotografii Stanisława Ignacego Witkiewicza ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego, przygotowana przez Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach we współpracy z Muzeum Tatrzańskim im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem.

Na ekspozycję składa się kilkadziesiąt fotografii (wybranych z ponad 250 negatywów i pozytywów) pochodzących z lat 1898–1913 autorstwa S.I.Witkiewicza oraz jego przyjaciela Józefa Głogowskiego (mieszkającego w Zakopanem fotografa amatora). Witkacy jest zatem nie tylko autorem zdjęć, ale też obiektem fotografowanym.

Ludzie inteligentni

LUDZIE INTELIGENTNI – nie ma nudnych związków. Są tylko mało kreatywni partnerzy. Na szczęście bohaterowie naszej komedii to ludzie inteligentni, którzy potrafią znaleźć wyjście z impasu.

LUDZIE INTELIGENTNI to historia grupy przyjaciół. Gdy David i Chloe po 15 latach związku, podejmują decyzję o rozstaniu, ich przyjaciele mnożą teorie i domysły by zrozumieć i wyjaśnić zaistniałą sytuację. Trzy pary rywalizują wręcz w konkurencji “kto najlepiej wszystko wytłumaczy”. Ta gra doprowadza do absurdalnych sytuacji, szeregu komicznych nieporozumień i manipulacji, a konflikty bohaterów wywołują lawinę śmiechu na widowni.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px