Banner Top

Zapowiedzi

Świąteczna Gala Śląska w Politechniku

Klub „Politechnik” zaprasza na wyjątkowy koncert „Świąteczna Gala Śląska”. Podczas koncertu w wykonaniu Najlepszych śląskich artystów, usłyszymy największe hity wraz z kolędami. Wystąpią: Duo Fenix - Dwa Fyniki, Mariusz Kalaga, Duet Karo.

Duo Fenix - Dwa Fyniki - w składzie: Krystyna Dubik i Waldemar Kołaczyk istnieje od 1993r Od 2002 roku występują w duecie pod dwoma nazwami- „DUO FENIX – DWA FY NIKI”, a od 2013 r. w tercecie z Kacprem. W roku 2011 osiągnęli pełnoletniość - „18 lat działalności artystycznej”. Przez te wszystkie lata wydali 10 płyt, na których mogą znaleźć Państwo wiele przebojów zarówno w gwarze śląskiej jak i w języku literackim.

Koncert Sylwestrowy w Filharmonii Częstochowskiej

Sylwestrowa gala - muzyczne przywitanie Nowego Roku. Duet Aleksandra Orłowska – sopran i Tomasz Rak - baryton oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka wykonają najsłynniejsze arie operowe, operetkowe i przeboje musicalowe w barwnych i porywających aranżacjach.

Dopełnieniem muzyki będzie udział mistrzów międzynarodowej klasy tanecznej S: Agnieszki Galewicz i Dariusza Kierata. Koncert poprowadzi znana prezenterka radia RMFClassic Magda Miśka-Jackowska. Tradycyjnie podczas koncertu wzniesiemy toast za pomyślność w Nowym, 2020 Roku.

Świat-ło Wioli Gaszki

Wiola Gaszka (Wioletta Leokadia Gaszka-Wojaczek). Urodzona 2 listopada 1970 roku na Górnym Śląsku.

Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku Białej (specjalność: artystyczny druk sitowy) oraz Uniwersytet Śląski, Instytut Sztuki w Cieszynie – dyplom w pracowni malarstwa prof. Tadeusza Rusa, praca humanistyczna „Symbolika solarna Starożytnego Egiptu jej przejawy w sztuce” pod kierunkiem prof. Adama Jonkisza.

Jurajska Przyroda w obiektywie

Muzeum Częstochowskie zaprasza uczennice i uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie fotograficznym „Jurajska Przyroda w obiektywie". Zgłoszenia są przyjmowane do 31 grudnia.

Konkurs ma na celu m.in. zachęcenie młodych ludzi do interpretowania świata przyrody poprzez fotografię, promowanie walorów przyrodniczych Jury Krakowsko-Częstochowskej, budowanie poczucia tożsamości  i emocjonalnego związku z regionem, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za przetrwanie walorów przyrodniczo-krajobrazowych Jury, zwiększenie wiedzy przyrodniczej czy poznawanie zbiorów przyrodniczych gromadzonych w Muzeum Częstochowskim.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px