Banner Top

Zapowiedzi

Recital Zbigniewa Zamachowskiego

Recital autorski Zbigniewa Zamachowskiego, aktora teatralnego i filmowego - to spotkanie z piosenką aktorską w znakomitej interpretacji. Talent muzyczny aktora wraz z perfekcyjną techniką i kulturą wokalną sprawiają, że wykonywane piosenki na długo zostają w pamięci.

W koncercie znajdują się utwory autorskie Zbigniewa Zamachowskiego (między innymi „Credo życiowe”, „W małym miasteczku”), oraz oryginalne interpretacje piosenek znanych twórców: Wasowskiego, Przybory, Młynarskiego, Korcza, Nohavicy, Dębskiego, Satanowskiego, Stachury, Bukartyka i wielu innych.

Kuba Badach - Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha

Płyta Tribute to Andrzej Zaucha ma już 10 lat! Nikt z nas jednak nie zapomniał urzekających interpretacji utworów Andrzeja Zauchy w wykonaniu Kuby Badacha.

Płyta wciąż zyskuje nowych odbiorców, a starych przysparza o dreszcze. Takie wyjątkowe jubileusze należy czcić! Wraz z Kubą Badachem zamierzamy zrobić to najlepiej, jak potrafimy.

Tymex Boxing Night 9

Ruszyła sprzedaż biletów na Galę Boksu Zawodowego „Tymex Boxing Night 9”, która odbędzie się 4 października 2019 r. w Częstochowie, w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej 4.

W walce wieczoru „Tymex Boxing Night 9” wystąpi Robert Parzęczewski (23-1) który skrzyżuje rękawice z Patrickiem Mendym. Stawką będzie Pas Międzynarodowego Mistrza Polski. Ponadto Mistrzyni Świata –  Ewa „KLEO” Brodnicka (17-0) zmierzy się z byłą Mistrzynią Świata, Argentynką – Edith Soledad Matthysse. Wystąpią także: Marcin Siwy (19-0), Łukasz Wierzbicki (18-0) oraz Tomasz Gromadzki (10-2-1).

Anna Maria Jopek 5-tet

Anna Maria Jopek wraz z grupą doskonałych instrumentalistów wyruszą w kolejną, niezapomnianą trasę koncertową, podczas której odwiedzi Częstochowę.

Koncerty wokalistki to dla niej doskonała okazja do ponownego spotkania z fanami. Multiinstrumentalista, wirtuozeria, erudycja, pasja improwizacji i radość bycia razem - tak najkrócej opisać można wydarzenia muzyczne z udziałem Anny Marii Jopek. Koncerty wypełnione są muzyką, która porusza i zachwyca. Nie zabraknie na nim największych przebojów artystki oraz utworów, promujących najnowszą płytę „ULOTNE”.

Bułat Okudżawa - najpiękniejsze pieśni i ballady

Bułat Okudżawa był głosem pokolenia. Na jego pieśniach wychowały się miliony Polaków. Jego twórczość, tłumaczoną na wszystkie języki świata, spopularyzowali w Polsce m.in: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Andrzej Mandalian, Witold Dąbrowski i poeci związani ze Studenckim Teatrem Satyryków.

Pieśni Bułata Okudżawy już od lat 60-tych wykonywali najwięksi i najlepsi Polscy aktorzy. Okudżawa zresztą nigdy nie ukrywał swojej ogromnej sympatii do Polaków. Trafiał do nas szczególnie. Zapraszamy na koncert pełen emocji i wzruszeń, podczas którego usłyszycie Państwo najważniejsze i najpiękniejsze pieśni Bułata Okudżawy.

XXIII Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Wincentego Szyińskiego i Mariana Chudego

Zarząd Klubu Sportowego „Start” w Częstochowie serdecznie zaprasza na oficjalne otwarcie XXIII Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Wincentego Szyińskiego i Mariana Chudego.

Zawody odbędą się pod patronatem prezydenta miasta Częstochowy i starosty powiatu częstochowskiego. W zawodach weźmie udział kilka ekip zagranicznych z Białorusi, Czech, Irlandii, Niemiec, Rosji i Ukrainy, oraz najlepsi kadeci i juniorzy z Polski.

Duette Jola&Jutta w ROK-u

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie wraz z autorkami zapraszają na wernisaż wystawy „Duette” - malarstwo i fotografia w relacjach artystek Jolanty Madej i Jutty R. Buchwald.

Autorki wystawy „Duette” - Jolanta Madej z jurajskiego Janowa i Jutta Buchwald z Niemiec prezentują malarstwo i eksperymentalną fotografię w zestawach kompozycyjnych, które wzajemnie się uzupełniają, balansując na pograniczu abstrakcji tworzą odmienny środek wyrazu artystycznego. Integrując ze sobą te dziedziny sztuki kreują element zaskoczenia, odmiennego postrzegania rzeczywistości. Dwa środki wyrazu artystycznego stworzyły wspólną wizję świata i własnych doznań artystycznych.

Siła przyzwyczajenia (Cyrk egzystencjalny)

Słynna komedia, która jest tragedią, jednego z największych pisarzy XX wieku Thomasa Bernharda w przekładzie Moniki Muskały i reżyserii André Hübner-Ochodlo.

Ile poświęci prawdziwy artysta, by stworzyć dzieło na miarę „wszystkich belzebubów świata”? Wystarczy tylko chcieć. Ćwiczyć! Ćwiczyć! Ćwiczyć! Aż do śmierci.

Caribaldi, nad którym wisi faustowskie przekleństwo, by dotknąć istoty tworzenia – poświęci wszystko. Bez wątpienia, wszystkich! Zaślepiony swoją wizją dzieła perfekcyjnego najokrutniej katuje swoich artystów odzierając ich z ludzkiej godności.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px