Banner Top

Wieża Babel Sętowskiego

Dobiegają końca prace związane z tworzeniem muralu „Wieża Babel” według projektu Tomasza Sętowskiego na elewacji szczytowej budynku przy ul. Dąbrowskiego 1.

10 października 2014 r. o godz. 16.00 nastąpiło oficjalne odsłonięcie monumentalnego muralu (zdjęcia 31-50). W pracach uczestniczył zespół w składzie: Mikołaj Sętowski, Tadeusz Kiedrzynek, Marek Laskowski i Filip Krzyształowski.

Tomasz Sętowski nadzoruje prace,  wykonał również detale muralu.

Powstanie monumentalnego „muralowego” dzieła zostało oficjalnie zapowiedziane w czasie urodzinowego wernisażu prac „Sentiego” w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” na początku czerwca.

Ideą inicjatorów przedsięwzięcia jest to, aby częstochowski mural stał się swoistą wizualną wizytówką miasta, wartościowym elementem dekoracyjnym w miejskiej przestrzeni oraz dziełem promującym częstochowską sztukę wśród mieszkańców i turystów.

Zgodnie z zamierzeniem projektanta tematyka muralu, obok adekwatności na pułapie kompozycyjnym, nawiązuje do problematyki religijno – mitologicznej, co czyni to dzieło ponadczasowym i uniwersalnym. Wieża Babel jest motywem wyjątkowo popularnym w twórczości artystów, wśród których Sętowski upatruje swoich estetycznych patronów.

cz.info.pl; foto: Waldemar Deska

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px