Banner Top

V Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych

Dla każdego właściciela psa jego pupil jest najpiękniejszym stworzeniem na ziemi. Wielu właścicieli zwraca dużą uwagę na rodowód pupila, czyli czystość jego pochodzenia.

Dla hodowców i właścicieli psów rasowych organizowane są wystawy, na których psy prezentują się i zdobywają stopnie i miejsca w poszczególnych kategoriach.

W niedzielę 21 września 2014 r. na terenie boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 39 odbyła się V Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych UKCIB – UCI Wolrd Dog Show 2014.

Największą popularnością cieszyła się klasa „baby” - do sześciu miesięcy, „szczeniąt” od 6 do 9 miesięcy oraz „juniorów” od 9 do 18 miesięcy. Odbyły się również konkurencje dodatkowe w kategoriach Najlepsza Hodowla, Najlepsza Para Hodowlana, Najlepszy Reproduktor, Najlepsza Suka Hodowlana i Konkurs Młody Prezenter.

Organizatorem był Związek Hodowców Psów Rasowych, który od 2011 roku należy do United kennel Clubs International e.V. Jako jedyna organizacja kynologiczna w Polsce posiada prawo do posługiwania się logo UCI. Dzięki przynależności ZHPR do UCI, wydawane przez Związek rodowody są uznawanymi m.in. przez wszystkie organizacje zrzeszone w United kennel Club International e.V. oraz przez wiele innych organizacji kynologicznych w kilkudziesięciu państwach z całego świata.

cz.info.pl; tekst i foto: Konrad Cinkowski

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px