Banner Top

Święto Radomska 2014

W tym roku w dniach 21-22 czerwca Miasto Radomsko obchodziło swoje święto. Było ono nie tylko okazją do wspaniałej zabawy, ale również do przypomnienia bogatej historii i tradycji Radomska.

Dni Miasta rozpoczęła inscenizacja historyczna - 630 rocznica zjazdu rycerstwa w Radomsku, na którym na Króla Polski wybrano Jadwigę Andegaweńską. Atrakcjami koncertowymi i nie tylko przyciągnął publiczność Park Solidarności. W sobote bawiła się tu młodzież. Na scenie wystąpiły zespoły: BLACK PRINT z Radomska, TEGIEEM – młody raper z Radomska, POLA ROYD, DAWID KWIATKOWSKI. Sobotni dzień zakończył występ łódzkiego zespółu BLUE CAFE, który przez ostatnie lata nie schodził ze szczytu polskiej sceny muzycznej.

W niedzielę w wielkim smakowaniu radomszczańskiej zalewajki uczestniczyły tysiace radomszczan i gości. Oprócz radomszczańskiej zalewajki na gości czekało wiele atrakcji m. in.: jarmark staropolski, porady dietetyków, degustacje, konkursy, warsztaty kulinarne dla dzieci. Na scenie wystąpił m.in. AFT 2 - zespół z Radomska założony na początku lat 80-tych, częstochowski zespół Makabunda. Gwiazdą wieczoru była Krystyna Giżowska.

cz.info.pl; foto: Adrian Ciężki

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px