Banner Top

Regaty Żeglarskie o Puchar Wójta Gminy Poraj

Na terenie gminy Poraj od zeszłego roku działa Marina-Poraj.

Stowarzyszenie Marina Poraj istnieje od lipca 2014r. Celem Stowarzyszenia jest tworzenie możliwości uprawiania sportów wodnych, motorowodnych, turystyki żeglarskiej i rekreacji.

W tym roku po tradycyjnym przywitaniu Nowego Roku, po uroczystym podniesieniu Bandery 1 maja 2015 nadszedł czas na organizowanie Regat, spotkań, zabaw i pikników.

13 czerwca 2015 odbyły się Regaty o Puchar wójta gminy Poraj Łukasza Stachyry. Silna obsada regat w tym dniu zagwarantowała dużo emocji oraz ciekawą walkę przez wszystkie biegi. Słońce rozpieszczało żeglarzy, regaty były bardzo emocjonujące i udane, gorzej było z wiatrem, bo prawie wcale go nie było, co zmusiło organizatorów do skrócenia regat o jeden bieg.

Żeglarze ostatecznie rozegrali trzy wyścigi w trzech klasach - Optymist, jachty otwartopokładowe i kabinowe. W klasie Optymist triumfował Piotr Grabski, wyprzedzając Marię Grabską i Jakuba Macocha, w klasie jachty otwartopokładowe wygrała załoga Jarosława Cieślaka i Bartosza Cieślaka, a w klasie jachty kabinowe wygrała załoga Sławomira Krajsa i Wojciecha Sołtysa. Wspomnieć należy, iż najmłodszą uczestniczką była Alicja Sobota startująca w klasie Optymist - 9 latka, która otrzymała specjalną nagrodę dla najmłodszego uczestnika regat.  

Część zabawową jak zwykle przejęła na siebie Tawerna "Spinaker".

cz.info.pl; źródło i foto: Zbyszek Górawski

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px