Banner Top

Babu Król na Mecie

5 grudnia 2014 roku częstochowski Klub „Muzyczna Meta” gościła wyjątkowe trio - Babu Król!

Babu Król - to wspólny projekt ikon polskiej sceny alternatywnej – Bajzla i Budynia, znanych m.in. z projektów Pogodno i Bajzel.

Bajzel, to człowiek orkiestra – legenda tanecznych rytmów, hipnotycznego transu i poetyki Witkacego, znany nie tylko w Polsce.

Budyń, to wokalista, muzyk, performer, lider zespołu Pogodno. Znany z solowych poczynań, kolaboracji z teatrem i brawurowych występów na scenie.

W projekcie Babu Król, od trzech lat muzycy występują w duecie (okazjonalnie w trio), oddając szacunek Edwardowi Stachurze. Wydali świetnie przyjęty album „Sted” i zagrali dziesiątki koncertów w całej Polsce. Wydobyli wiersze Stachury spod tony powyciąganych swetrów i ckliwych harcerskich zaśpiewów. Nagrali płytę mocną, magiczną, motoryczną. Kilometry pożerane w trakcie lat grania bigbitu zaowocowały wyczuciem rytmu poety wędrującego i piosenkami, które pokazują Stachurę jako kogoś bliskiego naszym czasom. Czasom wędrówek, migracji i poszukiwań.

O czym śpiewają Bajzel i Budyń? – O tym że życie to ruch, że nie ma jak odpuścić sobie „spinę”, że jak się czymś „jarasz”, to czujesz że żyjesz! O tym, że „żegnaj Gienia świat się zmienia”, że jesteśmy dostępni tylko w tej jednej wersji i warto o nią dbać, że fantazje to nie rzeczywistość! I tak dalej... – mówi enigmatycznie Budyń.

W „Muzycznej Mecie” zagrali w składzie: Budyń - Jacek Szymkiewicz, Bajzel - Piotr Piasecki, Bąbel - Zosia Chabiera.

Koncert supportował ROMET OGAR 200 - Rock'n'Rollowe supertrio z Częstochowy.

cz.info.pl; foto: Karol Kielan

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px