Banner Top

Awanturnicy w Gminnym Ośrodku Kultury

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Mykanowie, to miejsce, gdzie swoje próby mają: Zespół śpiewaczo-obrzędowy „Borowianki”, Kapela Ludowa „Rybnianie” i Chór z Grabowej.

Równolegle odbywają się tu zajęcia nauki gry na instrumentach, zajęcia teatralne Grupy KIT, zajęcia wokalne, joga, czy aerobik. Swoje spotkania ma również Grupa Rękodzieła i grupa pasjonatów historii. Wszystkie te zajęcia odbywały się przede wszystkim w jednej sali, sali widowiskowej.

Przy tak bogatym wachlarzu zajęć, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych, trudno było konstruować harmonogram zajęć tak, aby grupy nie przeszkadzały sobie wzajemnie. Dlatego też około dwa lata temu podjęto decyzję o rozbudowie placówki. Dzięki funduszom pozyskanym z Ministerstwa Kultury, oraz dzięki wydajnej pomocy władz samorządowych, wyremontowany i rozbudowany ośrodek dwukrotnie zwiększył swoją powierzchnię użytkową. Powstała m.in. pracownia komputerowa i sala prób dla zespołów wokalnych, tanecznych i baletowych. 27 stycznia miało miejsce uroczyste przekazanie do użytku budynku GOKiS. Gwiazdą wieczoru byli częstochowscy „awanturnicy”, czyli Makabunda.

Zespół założony w 2012 r. przez Wojciecha „Brodę” Turbiarza swoją nazwę zaczerpnął z lwowskiej, polskiej gwary regionalnej. W repertuarze znajdują się szlagiery lat międzywojennych, autorstwa m.in. Andrzeja Własta, Artura Golda, Jerzego Petersburskiego, Henryka Warsa i Leopolda Szmaragda, we własnych, oryginalnych aranżacjach. Licznie przybyłych gości przyjemnie kołysały dźwięki dobrze znanych tang i foxtrotów.  Życzymy pracownikom GOKiS i mieszkańcom gminy Mykanów, aby ta radosna atmosfera pozostała w ośrodku już na zawsze.

cz.info.pl; tekst i foto: Kornel Orłowski

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px