Banner Top

7. Festiwal Frytka OFF cz. II

Drugi dzień 7. Festiwalu Frytka OFF-jazd upłynął w piknikowo-teatralnej atmosferze.

Swoje spektakle zaprezentowały: Przybij Piątkę - Stowarzyszenie Kultury Hip Hop, A kuku! Bębny Częstochowa, Stowarzyszenie Yava, Tęczówka Studio Natalia Talarek-Oswald, Teatr Barnaby, Teatr Kalejdoskop, Teatr 3.5 i Teatr HoM. Zakończeniem 7. Festiwalu Frytka Off-jazd była Czarcia Noc Stowarzyszenia CZ-ART.

Występom towarzyszyły żywe pomniki, warsztaty żonglerskie, pokazy baniek mydlanych, zabawy i konkursy prowadzone przez kuglarzy, sety dj-skie.

TEATR 3,5 - powstał w lutym 2012 roku z inicjatywy Marka Kurkiewicza, będącego przez wiele lat jednym z czołowych aktorów trójmiejskiego Teatru Snów. Nazwa teatru wzięła się z podziału liczby siedem na pół. W przedstawieniach 3,5 ważną rolę odgrywają metafory i wieloznaczność obrazów.

TEATR HOM - projekt integrujący artystów eksplorujących różne formy teatralne, performance, muzyczne i ich wypadkowe. Inicjatorem przedsięwzięcia jest aktor i reżyser teatru pantomimy Jakub Kabus. Patronat nad przedsięwzięciem sprawuje Teatr Mały w Tychach, Miejskie Centrum Kultury w Tychach oraz Stowarzyszenie Śląskie Zakłady Sztuki.

TEATR BARNABY - Działająca od 2014 roku, mobilna scena marionetkowa, stworzona przez aktora i lalkarza Marcina Marca. Swój repertuar kieruje głównie do najmłodszych, wprowadzając ich w magiczny świat bajek, takich jak „Czerwony Kapturek”, „Jaś i Małgosia” czy „Kot w Butach”.

cz.info.pl; foto: Kornel Orłowski

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px