Banner Top

7. Festiwal Frytka OFF cz. I

Frytka OFF odjechała z ul. Piłsudskiego... W tym roku zaparkowała w Parku Lisiniec 24 i 25 czerwca. To nie jedyna zmiana w organizacji festiwalu, bo tym razem odbył się on w sobotę i niedzielę.

Sobota była dniem koncertowym, natomiast niedziela upłynęła w piknikowo-teatralnej atmosferze.

Charakter Alei Frytkowej zastąpiły food trucki, które podczas imprezy miały tu swój zlot pod nazwą Food Fest Frytka OFFjazd. Nie zabrakło zarówno frytek, jak i innych przysmaków kuchni z różnych części świata.

Podczas pierwszego muzycznego dnia festiwalu wystąpili: Meek, Oh Why? Daria Zawiałow Jazzombie Organek i Kult.

KULT - Zespół występuje na scenie od 30 lat. W tym czasie zagrali ponad 3000 koncertów w Polsce i za granicą. Niekwestionowanym liderem zespołu jest Kazik Staszewski.

ORGANEK - Formacja powstała w roku 2013 z inicjatywy jej lidera, Tomasza Organka, początkowo jako Power Trio. Jeszcze tego samego roku grupa wydała swój debiutancki album „Głupi”, który przebojem wtargnął na rynek muzyczny w Polsce. W tym roku zespół otrzymał dwa Fryderyki w kategoriach : Muzyka rozrywkowa - Utwór roku oraz Muzyka rozrywkowa - Album roku rock.

JAZZOMBIE - czyli kolektyw zespołów Lao Che i Pink Freud! Szykuje się muzyczny odjazd! JAZZOMBIE to wulkan energetyczny. W ubiegłym roku zespół wydał swoją pierwszą płytę „Erotyki”, na której wykorzystał teksty m.in.: Brzechwy, Tuwima, Zegadłowicza, Leśmiana.

DARIA ZAWIAŁOW - W czerwcu 2016 roku ukazał się debiutancki singiel artystki‚ „Malinowy Chruśniak”, który utrzymywał się przez 11 tygodni na Liście Przebojów Radiowej Trójki. W marcu tego roku wyszedł debiutancki album Darii „A kysz!”.

MEEK, OH WHY? - Zwyczajem frytkowym jest, że dużą scenę otwiera wykonawca z Częstochowy. Podczas tegorocznej edycji był to Meek, Oh Why? To pięcioosobowy zespół o unikatowym brzmieniu, balansujący pomiędzy wpływami muzyki elektronicznej, hip-hopu i nowoczesnego jazzu. W tym roku zespół został zaproszony na scenę Red Bull Tour Bus podczas Festiwalu Spring Break.

cz.info.pl; foto: Kornel Orłowski

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px