Piąty Żywioł Turbo

1 marca w klubie Muzyczna Meta w ramach promocji nowej płyty „Piąty Żywioł” wystąpiła legenda polskiego heavy metalu - zespół TURBO.

Zespół TURBO to już legenda polskiego rynku muzycznego. Obchodząca w 2010 roku 30 lecie działalności grupa, uświetniła jubileusz znakomitym albumem Strażnik Światła, oraz trasą koncertową która odwiedziła większość dużych miast w Polsce. Utwory takie jak „Dorosłe
Dzieci”, „Jaki był ten dzień”, „Smak Ciszy” czy „Szalony Ikar” stały sie ponadczasowymi przebojami słuchanymi przez coraz to nowe pokolenie słuchaczy.

Zespół dał już kilka tysięcy koncertów w Polsce oraz wielokrotnie wyjeżdżał koncertować po Europie, gdzie miał okazję wspólnych występów z największymi gwiazdami rocka jak choćby John Mayall, Sepultura, Slade, Halloween ,Kreator,Overkill i inni. Płyty zespołu kilkukrotnie zostawały „Płytą Roku” w rankingach muzycznych a zespół był nominowany do najbardziej prestiżowych nagród, w tym najważniejszej - Fryderyki.

Również na rynku zagranicznym ukazały się cztery albumy zespołu wydane min. przez największą wytwórnię płytową z rockiem w Europie, NOISE RECORDS.

Przez 30 lat muzycy Turbo wielokrotnie gościli na scenach największych poskich festiwali, takich jak Festival w Sopocie, Festiwal Piosenki w Opolu, Rockowisko, Metalmania, Rock Arena, Festival w Jarocinie i wielu, wielu innych.

Na kolejny krążek muzycy zespołu Turbo kazali nam czekać cztery lata. Najnowsze "dziecko" Wojciecha Hoffmanna i spółki, płyta "Piąty Żywioł” pojawił się na półkach sklepowych 12 listopada 2013 roku.

TURBO w listopadzie 2013 wydał nowy album! Płyta „Piąty Żywioł” pojawiła się na półkach sklepowych 12 listopada 2013 nakładem wytwórni Metal Mind Productions.

Nowy krążek TURBO funduje potężną dawkę klasycznego brzmienia za jakie pokochali ich fani, z tym że w nowoczesnych aranżacjach. Nad produkcją albumu czuwał Perła (ex Acid Drinkers, Guess Why), który nadał brzmieniu tej płyty prawdziwą siłę.

Obecnie TURBO występuje w składzie:
Tomasz Struszczyk – vocal
Wojciech Hoffmann – gitary
Bogusz Rutkiewicz – bas
Dominik Jokiel – gitary
Mariusz Bobkowski – perkusja

Więcej o zespole TUTAJ

cz.info.pl; foto: Kornel Orłowski

{gallery}00_fotorelacje/turbo-meta-id-11222:61:41:0:0:jquery_slimbox:Galleria{/gallery}