Zeusa rapowa Częstochowa

Na kolejną dawkę dobrego rapu zaprosił nas Klub „Muzyczna Meta”. 7 marca odbył się koncert łódzkiego rapera ZEUSA.

Zeus czyli Kamil Rutkowski jest działającym od 1998 roku raperem i producentem muzycznym. Od 2006 roku razem z Joteste tworzy grupę Pierwszy Milion. Współpracował ponadto z takimi wykonawcami jak: Familia H.P., Miuosh, Ten Typ Mes, O.S.T.R., Pesante, PHHR, PMM, Projektanci, Uśpione Miasto oraz Vademecum.

Solowy debiut Zeusa pt. Re-Mix-Tape - Volume 1 ukazał się w 2007 roku. 6 kwietnia 2008 roku ukazał się kolejny album solowy Rutkowskiego zatytułowany Muzyka ofensywna.

W maju Zeus, wraz z Wallesem z formacji Uśpione Miasto, rozpoczął współpracę z internetową rozgłośnią RadioStudyo, gdzie prowadzą cotygodniową audycję. W czerwcu tego samego roku Zeus wygrał ogólnopolski konkurs na demo roku zorganizowany przez magazyn WuDoo. Główną nagrodą było nagranie i wydanie albumu. W sierpniu tego samego roku Zeus rozpoczął prace nad solową płytą. Wydawnictwo zatytułowane Co nie ma sobie równych ukazało się 14 listopada 2008 roku.

21 listopada 2009 roku ukazała się płyta pt. Album Zeusa. Płyta została zarejestrowana i zmiksowana w łódzkim NC Studio. 9 kwietnia 2011 roku ukazał się kolejny album solowy rapera pt. Zeus, jak mogłeś?.

W ramach promocji do utworu "Supełek z pętelką" firma Dobrekino Studio zrealizowała teledysk.

24 listopada 2012 nastąpiła premiera albumu "Zeus. Nie żyje", który - podobnie jak poprzedniczki - jest kolejną porcją bezkompromisowych treści oraz pokazem wszechstronnych zdolności muzycznych autora. Czwartą legalną płytę artysty promowały takie single, jak "Znasz mnie", "Hipotermia", czy "Strumień". Żadnych znanych raperów gościnnie na krążku, żadnych bitów od cenionych producentów - tylko własne produkcje i teksty. Ta konsekwentna polityka objęta przez Zeusa przy pierwszym wydawnictwie jest skutecznie egzekwowana przez kolejne produkcje. I opłaca się, jak można wywnioskować po błyskawicznie znikającym nakładzie i licznych reedycjach, jak i po tytule "Debiutu Roku" za pierwszy album "Co nie ma sobie równych".

Solowe albumy:
- „Co nie ma sobie równych” (2008 - Embryo Nagrania)
- „Album Zeusa” (2009 - Embryo Nagrania)
- „Zeus, jak mogłeś?” (2011 - Embryo Nagrania)
- "Zeus. Nie żyje" (2012 - Pierwszy Milion)

cz.info.pl, foto Kamil Skubiszewski

{gallery}00_fotorelacje/zeus-meta-id-11296:61:41:0:0:jquery_slimbox:Galleria{/gallery}