Dance Performance Dąbrowski

W VI LO im. Jarosława Dąbrowskiego w Częstochowie 21. marca br. odbyła się III edycja festiwalu Dance Performance Dąbrowski.

W tym roku kategorią była muzyka i kultura Hip-hop. Poprzedzając konkurs taneczny odbyły się warsztaty z kultury Hip-hop oraz występy freestyle raperów. Do battle zgłosiło się 24 uczestników z których zostały utworzone 12 par do walk 1 vs 1. Następnie zostało wybranych 16 uczestników i podzielono ich na 8 par 1 vs 1. W tym czasie zaprezentowali się Gaduła i Sas. Te osiem par pokazało piękno Hip-hopu, byli doskonale przygotowani technicznie i fizycznie przez co jury nie miało łatwego wyboru wyłonienia zwycięzcy.

W ćwierćfinale również w pojedynkach 1 vs 1 zaprezentowały się 4 pary, a w półfinale dwie.

W finale Kamil Pędziwiatr oraz Michał Kropidłowski zaprezentowali się z jak najlepszej strony jednak nieznacznie lepszy okazał się Kamil. W walce o trzecie miejsce Klaudia Huras przegrała z Łukaszem Kleć. Pomiędzy pojedynkami swoje prezentacje miały szkoły tańca takie jak: Step by Step, Hit the Floor, Snake Dance, Impact. Mimo chęci wygrania u każdego uczestnika na twarzy panowała radość i chęć poznawania nowych, doświadczonych ludzi o takiej samej pasji.

cz.info.pl: tekst i foto Mariusz Ligęza

{gallery}00_fotorelacje/hip-dabrowski-id-11442:61:41:0:0:jquery_slimbox:Galleria{/gallery}