Królowa może być tylko jedna

Środowy wieczór rozświetliły najpiękniejsze kobiety naszego regionu. 19 czerwca odbyła się Gala Finałowa Miss Polonia Ziemi Częstochowskiej. Do finału wyborów miss zakwalifikowało się czternaście kandydatek.  W rozświetlonej tęczowymi barwami sali widowiskowej Arche Hotel, publiczność w napięciu oczekiwała na rozpoczęcie gali.

Otworzył ją i poprowadził Norbi, prezenter radiowy i telewizyjny, oraz piosenkarz znany m.in. z przeboju „Kobiety są gorące”. W pierwszej odsłonie panie pokazały się w strojach dziennych born2be, wzbudzając aplauz na widowni. Piękne kobiety w barwnych strojach, nie dziwi więc reakcja zgromadzonej publiczności.

Drugi pokaz, to pokaz w strojach kąpielowych. Ta część konkursu chyba zawsze i wszędzie budzi największe emocje. Nie inaczej było i tym razem. W trzeciej konkursowej części, mogliśmy podziwiać pretendentki do korony wystrojone w suknie ślubne. Przyszedł czas na prezentacje indywidualne. Panie opowiadały czym się zajmują, o swoich dotychczasowych osiągnięciach, o marzeniach i planach na przyszłość.

Ostatnia część, to prezwntacja w strojach wieczorowych. Piękne kobiety w eleganckich kreacjach, czy trzeba cokolwiek jeszcze pisać? Widok po prostu niezapomniany. Kandydatki zniknęły za kulisami a jury w składzie: Arletta Graczyk – finalistka Miss Polonia 2010 i Miss Polonia Ziemi Częstochowskiej 2010, Kamila Sałanowska – Miss Polonia Ziemi Częstochowskiej 2012, Stefan Rybicki – właściciel salonu Rybiccy, Piotr Janik – właściciel przychodni Janik-Med, Katarzyna i Maciej Walczak – właściciele restauracji Tango, oraz Grzegorz Nienartowicz – prezes Agencji Meritum, udało się na obrady.

W czasie, kiedy zapadały decyzje o przyznaniu korony, jak również we wszystkich przerwach, kiedy panie szykowały się do kolejnych prezentacji, na scenie pojawiała się częstochowska AmperA. Zespół, oprócz własnych kompozycji, zaprezentował też świetnie zaaranżowane covery. Mogliśmy usłyszeć m.in.: „One love” – U2, Wish you were here – Pink Floyd, czy „Nothing Compares 2 U” z repertuaru Sinead O’Connor.

Obrady jury trwały długo, bo i wybór był szalenie trudny. Do półfinału, organizator główny Miss Polonia – Igo-Art, przyznał trzy „dzikie karty”. Otrzymały je: Paulina Więcław, Julia Krysiak i Katarzyna Dudek. Dwa tytuły, Miss Internautów i Drugiej Vice Miss zdobyła Zuzanna Juszczyk. Pierwszą Vice Miss wybrano Patrycję Brudkiewicz. Koronę i tytuł Miss Polonia Ziemi Częstochowskiej otrzymała Milena Bilska. Serdecznie gratulujemy! Gratulujemy również wszystkim paniom, które podjęły się tego wcale nie łatwego wyzwania i wzięły udział w konkursie. Za całą szóstkę częstochowianek, które wystąpią w półfinale, trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia.

dla cz.info.pl tekst i foto: Kornel Orłowski

{gallery}00_fotorelacje/mis-2019-final-id-23744:{/gallery}