Wolność, kocham i rozumiem

W ostatnią niedzielę czerwca, w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II przy ul. Jagiellońskiej w Częstochowie, odbył się koncert charytatywny „Wolność jest w nas - Solidarni z Polakami na Kresach”, zorganizowany przez Towarzystwo Patriotyczne Kresy w Częstochowie wraz z ks. Ryszardem Umańskim.

Podczas niedzielnego wieczoru, 30 czerwca 2019 roku, tuż po godzinie 18, zagrali: Chłopcy z Placu Broni, Paweł Łowicki oraz dzieci z Kresów.

Do Muzeum Monet i Medali przyjechali młodzi patrioci z Kresów Wschodnich, którzy dopełnili swoją obecność wspaniałymi występami. Przybyli ze Stanisławowa, Enerhodaru, Mickunów oraz Pakienów (Ukraina). Organizację wspiera 10 gmin z powiatu Częstochowskiego, w tym gmina Poczesna, gmina Myszków oraz gmina Mstów.  

Gwiazdy wieczoru
Chłopcy z Placu Broni – zespół, którego od początku istnienia liderem był Bogdan Łyszkiewicz. Jednakże zginął w wypadku samochodowym, co spowodowało, że działalność zespołu została zawieszona. Zespół Chłopcy z Placu Broni reaktywował się  2015 roku, w 15. rocznicę śmierci lidera zespołu. Grupa powróciła z inicjatywy Franza Dreadhuntera oraz grupy przyjaciół. Dzięki tej decyzji mogliśmy wysłuchać ich najpopularniejszych utworów na charytatywnym koncercie w Częstochowie.

Wywiad z liderem Zespołu Franzem Dreadhunterem przeczytacie TUTAJ

Paweł Łowicki – to częstochowski autor tekstów, poeta, kompozytor, aranżer i wokalista. W kwietniu 2014 roku wrócił na scenę po wielu latach przerwy.

Na koniec koncertu wszyscy, trzymając polską flagę, zaśpiewali wraz z Chłopcami z Placu Broni ich najpopularniejszy utwór „Kocham Wolność”.

dla cz.info.pl tekst i foto: Sara Wojciechowska

{gallery}00_fotorelacje/kresy-koncert-id-23796:{/gallery}