Puchar Polski w Poczesnej

W niedzielę w podczęstochowskiej Gminie Poczesna rozegrano czwartą i zarazem ostatnią rundę Drużynowego Pucharu Polski w speedrowerze. W kategorii Open rywalizacja toczyła się do samego końca.

Przed sezonem doszło do zmian w regulaminie sportu speedrowerowego i do Drużynowego Pucharu Polski w kategorii Open dołączyła rywalizacja wśród juniorów (do lat 18), kosztem rywalizacji indywidualnej, której prestiż i poziom zaczynał drastycznie spadać. Do obu czempionatów zgłosiło się po siedem drużyn - z Częstochowy, Świętochłowic, Poczesnej, Leszna, Ostrowa Wielkopolskiego oraz Torunia i Żołędowa.

Wśród zawodników do lat 18 najlepiej sobie radzili od początku zawodnicy Mustanga Żołędowo, którzy wywalczyli 36 z 40 możliwych punktów - wygrali na własnym torze oraz w Częstochowie, zaś w Ostrowie Wielkopolskim i Poczesnej zajmowali drugie pozycje. Taki rezultat pod nierówną jazdę rywali dał im aż siedem punktów przewagi nad MS Śląskiem Świętochłowice, który przed ostatnią rundą utrzymywał szansę na końcowy triumf (strata dwóch punktów do lidera - przyp. red.), lecz w ostatnich zawodach bez swojego lidera U18 musieli bronić zdobyczy srebrnych medali. Podium uzupełnił toruński TSŻ, który rozkręcał się z rundy na rundę (4,6,6), by na koniec wygrać w podczęstochowskich Bargłach. Na kolejnych pozycjach w DPPJ sklasyfikowani zostali: LKS Szawer Leszno (20 punktów), PKS Victoria Poczesna (11 pkt.) oraz PKS Wiraż Ostrów Wlkp (9) i Lwy Avia Częstochowa (2).

O wiele ciekawiej było w kategorii Open. Tam MS Śląsk Świętochłowice (26 punktów) musiał uważać na LKS Szawer Leszno (24) i rywala derbowego - Lwy Avia Częstochowa (22). To oznaczało, że podopieczni Krzysztofa Basa nie mogli kalkulować, ale od początku naciskać i napierać do przodu. W ostatniej rundzie udało im się zwyciężyć i przypieczętować zdobycie Drużynowego Pucharu Polski. Drugie miejsce przypadło Lwom, które dzięki drugiemu miejscu swoich zawodników i dopiero czwartej lokacie Szawera, wyprzedzili rywala o dwa oczka. Podium uzupełnili speedrowerzyści z Leszna. Kolejne miejsca przypadły: Mustangowi Żołędowo (13), Wirażowi Ostrów (13), TSŻ-owi Toruń(12) i Victorii Poczesna (4).

cz.info.pl, Konrad Cinkowski, foto: Zbigniew Tromczyński

{gallery}00_fotorelacje/puchar-pl-poczesna-id-24247:{/gallery}