Każdy pomoc może nieść

12 stycznia 2020 roku każdy, z wielkim czerwonym sercem, dumnie przemierzał częstochowskie ulice, po zrobieniu dobrego uczynku. Właśnie w ten dzień odbył się już 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał i słynne światełko do nieba odbyło się na Placu Biegańskiego.

Podczas tegorocznej orkiestry mogliśmy ofiarować datki przy akompaniamencie takich zespołów jak: Pogoria, Pasi Brzuchy, Eliza Xerxa, Intoxicated, Rastafajrant, Zouzy, czy TABU. Tegoroczna oriekstra zbierała pieniądze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W Częstochowie pracowało ponad 530 wolontariuszy. Z tej okazji przygotowano specjalny bieg, morsowanie, gry w kręgle, nurkowanie, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji.

W tym dniu każdy dobry człowiek uśmiechał się do drugiego spełniając dobre uczynki. Mimo bardzo zimnej temperatury przy światełku do nieba na placu zebrało się wiele szczęśliwych osób, przepełnionych satysfakcją spełnionego uczynku, miłością i pokojem.

WOŚP zbiera już od 28 lat datki na cele charytatywne na całym świecie. Pieniądze zebrane w Australii zostały przeznaczone na ugaszenie panujących tam pożarów.

dla cz.info.pl tekst i foto: Sara Wojciechowska

{gallery}00_fotorelacje/wosp-2020-id-24913:{/gallery}