Banner Top

Wspólnie wygrajmy ten mecz - koledzy z boiska pomagają piłkarzowi Skry

W Internecie ruszyła zbiórka pieniędzy na pomoc dla jednego z piłkarzy Skry Częstochowa - Mateusza Woldana. Akcję zainicjował kolega z drużyny - Dawid Niedbała.

Do zebrania jest trzydzieści tysięcy złotych.

Mateusz Woldan jest nominalnym środkowym obrońcą i niemalże całą swoją karierę spędził w barwach Skry Częstochowa, gdzie zaczął grać w maju 2000 roku. Z małą przerwą na przygodę w SMS Bielsko-Biała (sierpień 2004 - czerwiec 2007), cały czas grywa w barwach Skrzaków - jest z zespołem na dobre i na złe. Statystyki piłkarza świadczą, że jest to bardzo ważne ogniwo w teamie Skry. W sezonie 2017/18 zagrał ponad trzy tysiące minut. Niestety, na drodze jego sportowej kariery przydarzyła się kontuzja i obecnie piłkarz walczy o powrót do zdrowia.

Jak wynika z naszych informacji, niestety, ale piłkarz nie dostał jeszcze wsparcia od klubu, wobec czego do pomocy włączył się jego klubowy kolega Dawid Niedbała tworząc publiczną zbiórkę pieniędzy w serwisie pomagam.pl. - Nazywam się Dawid i jestem przyjacielem Mateusza. Jako jego młodszy kolega kibicowałem mu jeszcze jako junior. On już wtedy stawiał swoje pierwsze kroki w seniorskiej piłce. Mateusz jest wychowankiem i od wielu lat kapitanem Skry Częstochowa, drużyny piłkarskiej która w sezonie 2017/2018 wywalczyła awans do 2 ligi czyli na szczebel ogólnopolski. Na tym poziomie niestety dane mu było wystąpić tylko kilka razy. Już przed awansem narzekał na bóle pleców i okolic bioder, jednak tak bardzo chciał pomóc swojej drużynie w osiągnięciu celu, że wybiegał na boisko pod wpływem tabletek przeciwbólowych. Po jakimś czasie sytuacja bardzo się pogorszyła, Mateusz potrzebuje teraz 2 operacji bioder nie tylko po to aby ponownie założyć swoją koszulkę i wybiec na boisko, ale przede wszystkim do normalnego funkcjonowania. Na ten moment konflikt panewkowo- udowy czyli diagnoza którą postawił lekarz sprawia że Mateusz cierpi stawiając każdy kolejny krok. Jest dla nas wzorem i przykładem jako piłkarz, ale również jako człowiek. Zawsze był pierwszy aby pomagać innym,o czym sam niejednokrotnie się przekonałem, a teraz sam potrzebuje pomocy. Mimo że Mateusz nie gra i nie trenuje, to jest obecny na każdym meczu swojej drużyny. Widzimy smutek w jego oczach, ponieważ teraz może z nami być tylko w roli kibica. Jest załamany swoją obecną sytuacją, ale my jako drużyna wierzymy że jeszcze będzie mógł wyprowadzić nas na boisko z opaską kapitańską na ręce. Bardzo zależy mi na tym aby mu pomóc, ponieważ jest dobrym, bezinteresownym człowiekiem, i wzorem dla każdego młodego piłkarza. Zawsze wierzyłem w to, że dobro wraca, i chciałbym żeby teraz wróciło ono do Mateusza. Pomóżmy mu wygrać ten ważny mecz! - pisze Niedbała w serwisie pomagam.pl.

W momencie pisania tekstu tekstu osiągnięto 6% zakładanej kwoty - zebrano 1870 złotych z planowanych 30 tysięcy. Pomóc piłkarzowi można TUTAJ.

cz.info.pl, Konrad Cinkowski

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px