Banner Top

W poniedziałek decyzja dotycząca ligowej przyszłości AZS-u!

  • Published in cz.Sport

13 września w Strzelcach Opolskich wystartują zmagania w siatkarskiej KRISPOL 1. Lidze. Choć w kalendarzu mamy już szósty dzień września to częstochowski AZS, wciąż nie wie czy zagra. Decyzja ma zapaść dopiero w poniedziałek, zatem na kilka chwil przed pierwszym wybiciem piłki.

Dość kuriozalna sytuacja.

W Strzelcach Opolskich zespół rezerw ZAKSY Kędzierzyn Koźle podejmie Lechię Tomaszów Mazowiecki. Dwa dni później swoje zmagania powinien zacząć AZS Częstochowa, którego rywalem zgodnie z terminarzem ma być KPS Siedlce. Czy mecz w ogóle dojdzie do skutku? Nie wiadomo. Dotychczas biało-zieloni ogłaszali jedynie rozstania z zawodnikami, a także z członkami sztabu szkoleniowego. Nikt nie ukrywa, że sytuacja klubu pod względem finansowym jest fatalna.

Kibice dopytują w mediach społecznościowych co z AZS-em. Głos zabrał Rzecznik Polskiej Ligi Siatkówki SA - Kamil Składowski, który poinformował, że decyzja ma zapaść 10 września po posiedzeniu komisji licencyjnej PZPS. W przypadku braku licencji na sezon 2019/20, są drużyny chętne i gotowe, by uzupełnić stawkę 14-pierwszoligowców.

cz.info.pl, Konrad Cinkowski, foto: Natalia Grabarczyk

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px