Banner Top

Victoria ma najlepszych Żaków w Polsce!

  • Published in cz.Sport

Czwarta runda Indywidualnego Pucharu Polski Żaków rozegrana 14 września na torze w Lesznie była ostatnią częścią zmagań najmłodszych zawodników w całym cyklu tych zawodów i wyłoniła zwycięzców klasyfikacji generalnych turniejów do lat 6,8,10,12 i 14.

Klasyfikację generalną kategorii do lat 10 wygrał pocześnianin Aleks Radło! Natomiast tuż za nim, na drugiej lokacie uplasował się kolejny wychowanek Victorii Poczesna – Piotr Kweczke! Fantastyczny wynik podopiecznych trenera Pawła Rajczyka!

Aleks Radło i Piotr Kweczke – dwaj dziesięciolatkowie z Poczesnej potwierdzili swoją absolutną dominację w kategorii do lat 10 w leszczyńskiej rundzie Pucharu Polski Żaków zajmując w niej dwa pierwsze miejsca! Aleks wygrał z kompletem punktów, natomiast Piotrek w tych samych zawodach zajął 2 miejsce. Ponadto bardzo dobry rezultat w turnieju U10 zanotował Patryk Chwał, który wywalczył awans do półfinału turnieju i ostatecznie zajął 5 miejsce. W tej kategorii startowała również Hania Kweczke, która zajęła 17 miejsce. 7-letniej reprezentantce Victorii Poczesna lepiej poszło w kategorii do lat 8, gdzie była 12. Na torze w Lesznie w barwach pocześniańskiej Victorii mogliśmy ujrzeć także dwunastoletniego Oskara Dusińskiego, który wśród Młodzików (do lat 14) był 18 oraz kilku zawodników startujących w turnieju do lat 12. Najlepiej w kategorii do lat 12 spisał się Aleks Radło, który dotarł do półfinałów i zajął ostatecznie 7 lokatę. Świetne 11 miejsce w tym samym turnieju zajął Patryk Chwał. Bardzo dobre wyniki zanotowali także inni młodzi pocześnianie – Kuba Ordon z 11 punktami zajął 19 miejsce, Piotrek Kweczke z dorobkiem 10 punktów był 22. Z taką samą ilością punktów, tyle że na 25 miejscu sklasyfikowano Dominika Strąka, natomiast 28 miejsce z 8 pkt. zajął Mikołaj Podwyszyński. Wszyscy wychowankowie Victorii Poczesna pojechali bardzo dobre zawody i mimo zmęczenia długą podróżą oraz przeciągającymi się zawodami nie odpuszczali i walczyli do końca.

IV runda Indywidualnego Pucharu Polski Żaków była jednocześnie ostatnią częścią tego cyklu w związku z czym po tych zawodach poznaliśmy najlepszych żaków w Polsce. Jednym z nich został zawodnik Victorii Poczesna - Aleks Radło, który wygrał klasyfikację w kategorii do lat 10! Jednak to nie koniec wielkich sukcesów Victorii Poczesna, gdyż w tej samej kategorii drugie miejsce zajął Piotr Kweczke! Ponadto styl w jakim chłopcy zdobyli pierwsze i drugie miejsce w cyklu tych zawodów jest wręcz niewiarygodny, gdyż podczas 4 rund tych zawodów obaj wychowankowie Victorii Poczesna nie przegrali z żadnych rywalem z innego klubu! Aleks i Piotrek zdominowali w tym roku zawody do lat 10 w Polsce. Prócz tego trzeba dodać, że chłopcy są jedynymi jak do tej pory zawodnikami Victorii Poczesna, którzy w indywidulanych zawodach ogólnopolskich stanęli na podium. Wielki sukces!

Prócz Aleksa i Piotrka w kategorii U10 w Indywidualnym Pucharze Polski Żaków 2019 w barwach Victorii Poczesna wystartował Patryk Chwał, który zajął 18 miejsce oraz Hania Kweczke – 22 miejsce, jednak oboje wystartowali tylko w jednej rundzie tego cyklu. W kategorii do lat 6 Victorię Poczesna reprezentował Filip Nowak, który zajął 8 miejsce zdobywając punkty w dwóch rundach. Jedną rundę w zawodach U8 zaliczyła Hania Kweczke (15 msc.) oraz wspomniany Filip Nowak (19 msc.). W kategorii do lat 12 pojechało aż 7 pocześnian – Aleks Radło zakończył zmagania na 8 pozycji, Kuba Ordon i Piotr Kweczke wspólnie zajęli 11 miejsce, Kuba Nowak był 18, Dominik Strąk 29, Patryk Chwał 31 i Mikołaj Podwyszyński 38. W kategorii młodzików (do lat 14) wystartowali: Kuba Nowak (16 msc.), Oskar Dusiński (21 pkt.). Kuba Ordon (23 msc.). Brawa dla licznej grupy wychowanków Victorii Poczesna, którzy pod opieką trenera Pawła Rajczyka dzielnie walczyli w Indywidualnym Pucharze Polski Żaków 2019.

cz.info.pl, materiały nadesłane przez PKS Victoria Poczesna

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px