Banner Top

Uczennice z Szkoły Podstawowej nr 7 Mistrzyniami Polski

  • Published in cz.Sport

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 7 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego zdobyły złoto w Mistrzostwach Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach Igrzysk Dzieci.

W mistrzostwach, które odbyły się 26 października w Tomaszowie Lubelskim, wzięło udział 15 drużyn z całej Polski. Województwo śląskie reprezentowały częstochowianki, które wcześniej zwyciężyły w zawodach na szczeblu wojewódzkim.

Mimo dużej konkurencji sztafecistki z SP nr 7 wykazały się ogromną determinacją i wolą walki. A to przyniosło zamierzone efekty – drużyna stanęła na pierwszym stopniu podium w kategorii dziewcząt.

Reprezentacja z Częstochowy wystąpiła w składzie: Zuzanna Pietrasińska, Maja Gradoń, Jagoda Trybuła, Paulina Deska, Amelia Młynarczyk i Emilia Majewska. Opiekunką drużyny była Żaneta Trąbczyńska. Zawodniczki mają na koncie wiele sukcesów w zawodach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

W ubiegłym roku podczas Mistrzostw Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych, reprezentantki zdobyły srebrny medal tym samym otrzymując tytuł wicemistrzyń Polski.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px