Banner Top

Trudny początek Victorii. Dudek: Sukcesem będzie wygranie, choćby jednego meczu

Bardzo trudne zadanie czeka beniaminków Drużynowych Mistrzostw Polski w speedrowerze. Dla dwóch z nich już ligowa inauguracja będzie piekielnie ciężka i atut własnego toru niewiele może im pomóc.

PKS Victoria Poczesna pojedzie ze złotym medalistą.

Przypomnijmy, że do rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski w najbliższym sezonie powraca dwukrotny triumfator rozgrywek ligowych - PKS Wiraż Ostrów Wielkopolski, który świętował tytuł w 2014 oraz 2015 roku. Oprócz ostrowian do ligi dołącza trójka beniaminków - PKS Victoria Poczesna, Drwęca Kaszczorek oraz Aseko Orzeł Gniezno, który na ligowej mapie zastępuje GKS Orzeł.

Pod koniec ubiegłego roku Polska Federacja Klubów Speedrowerowych opublikowała terminarz ligowy na sezon 2020. Rozgrywki zainaugurowane zostaną 5 kwietnia, a w każdej kolejce rozegranych zostanie pięć meczów. Władze PFKS układając rozkład jazdy dla najwyższej klasy rozgrywkowej, musiały tym razem brać pod uwagę osiem, a nie jak dotychczas pięć czy sześć drużyn. Osiem, ponieważ Drwęca Kaszczorek swoje mecze rozgrywać będzie „w pakiecie” z toruńskim TSŻ-em.

Beniaminkowie w ustalonej drabince ligowej łatwo nie mają. Mistrz 1. Ligi w okręgu południowym rozpocznie na własnym torze z rozbitym personalnie Drużynowym Mistrzem Polski. LKS Szawer Leszno do Gminy Poczesna zawita bez kilku złotych medalistów: Michała Sasska, Bartosza Grabowskiego czy Indywidualnego Mistrza Świata - Bena Moulda, Gospodarze jednak mimo wszystko będą mieć bardzo trudno o to, aby wywalczyć zdobycz punktową. Niewiele łatwiej będzie w drugiej kolejce (19 kwietnia), gdy podopieczni Pawła Rajczyka udadzą się do Świętochłowic. - Całe rozgrywki nie będzie nam łatwo, ponieważ skład jakim dysponujemy jest daleki od tego, jaki zakładaliśmy... Sukcesem będzie wygranie, choćby jednego meczu w całych rozgrywkach, ale tak jak mówisz - to jest sport i wszystko się może zdarzyć - mówi Arkadiusz Dudek z Victorii.

cz.info.pl, Konrad Cinkowski

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px