Banner Top

Sześciu medalistów Indywidualnych Mistrzostw Świata wystąpi w Gminie Poczesna

Pięć turniejów eliminacyjnych oraz dwie imprezy repasażowe, a do tego eliminacje Drużynowego Pucharu Świata. Dwa dni i osiem turniejów w ramach mistrzostw świata już niedługo w Gminie Poczesna, a to wszystko pod patronatem serwisu cz.info.pl.

Na pocześniańskim obiekcie ujrzymy wielu medalistów mistrzostw świata.

Światowy czempionat zawita do Gminy Poczesna w ostatnich dniach lipca - 30 i 31. W pierwszym dniu czekają nas cztery imprezy: trzy turnieje eliminacyjne do Indywidualnych Mistrzostw Świata oraz jedna runda eliminacyjna do Pucharu Federacji. Nazajutrz kolejne dwie eliminacje do IMŚ, a także repasaże oznaczone cyframi I i II.

Na starcie eliminacji IMŚ stanie aż osiemdziesięciu uczestników imprezy, którzy zostaną podzieleni na pięć szesnastoosobowych turniejów. Już w pierwszej imprezie, która została zaplanowana na godzinę 11 ujrzymy pod taśmą m.in. Marcina Paradzińskiego, Piotra Jamroszczyka czy Szymona Kowalczyka. W drugiej eliminacji na tor wyjedzie m.in. dwukrotny medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata - Bartosz Grabowski, który w 2015 roku sięgał po mistrzowski tytuł, a dwa lata później wracał z Australii z brązowym medalem. Pierwszego dnia pojadą również ci, których nominowano do turnieju oznaczonego literą "C", a tam m.in. brązowy medalista IMŚ z 2013 roku - Paul Heard, którego rywalem będzie m.in. Damian Natoński z miejscowej PKS Victorii Poczesna.

W środę zaczniemy od mocnego uderzenia, bowiem pod taśmą startową ustawiać się będą do poszczególnych biegów m.in. Indywidualny Mistrz Świata (2007, 2013) - Marcin Szymański, Indywidualny Wicemistrz Świata (2015) - Chris Timms, a do tego znany ze startów w pierwszoligowej Victorii - Sebastian Paruzel. Zwieńczeniem eliminacji będzie ściganie z udziałem m.in. Łukasza Nowackiego (złoto 201, brąz 2003, 2009), Cody Chadwicka (srebro 2009, 2013, 2017), a także Daniela Ordona.

W turnieju drużynowym pojadą reprezentacje Polski, Anglii, Irlandii oraz Walii. Obecnie nieznane są wąskie kadry, ale i tam zapewne zobaczymy światową czołówkę.

cz.info.pl, Konrad Cinkowski

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px