Banner Top

Sukcesy częstochowskich wojowników Uechi-Ryu Spartan

 • Published in cz.Sport

Wspaniałe przygotowanie naszych częstochowskich wojowników z klubu Uechi-Ryu SPARTAN Częstochowa, pod okiem trenerów Karate i Ju-jitsu Zbigniewa Rychlewskiego 5 Dan i Nikoli Zasępy 3 Dan.
 
W dniu 16.11.2019 r. podczas Wielkopolskiego Pucharu w Kumite organizowanego przez Koński Klub Karate Kyokushin, w którym to udział wzięło 140 karateków z 11 miast Polski.

Rozgrywane były dwie konkurencje: kumite i grappling. W kumite były dozwolone wszystkie techniki na strefę głowy i nóg - wersja full contact. Również były dozwolone wszystkie techniki w grappling do momentu poddania się przeciwnika. Nasi podopieczni zrobili spustoszenie i strach wśród swoich rywali kończąc wszystkie swoje walki przed czasem. Swoją wojowniczą postawą doprowadzali swoich przeciwników do tego, że nie wychodzili do rywalizacji z naszymi zawodnikami. Nasi zawodnicy otrzymywali bezpośrednie gratulację i podziękowania od trenerów innych drużyn co podniosło ich morale, pewność siebie i uwierzenie w swoje umiejętności.

 • Izabela Skrzypczyk (uczennica szkoły podstawowej nr 49 w Częstochowie), złoty medal w kumite,
 • Julia Kowalska (uczennica  szkoły podstawowej nr 50 w Częstochowie), złoty medal w kumite, drugi złoty medal w grapplingu,
 • Nicola Woźniak (uczennica  szkoły podstawowej nr 50 w Częstochowie),
  złoty medal w kumite, drugi złoty medal w grapplingu,
 • Oktawia Wychowaniec (uczennica szkoły podstawowej w Poraju), złoty medal w kumite, drugi złoty medal w grapplingu,
 • Oliwia Wychowaniec (uczennica szkoły podstawowej w Poraju), złoty medal w grapplingu,6. Wiktoria Trentkiewicz (uczennica szkoły podstawowej nr 49 w Częstochowie), srebrny medal w kumite, złoty medal w grapplingu,
 • Olgierd Psiuk (uczeń szkoły podstawowej nr 49 w Częstochowie), złoty medal w grappling, srebrny medal w kumite, 
 • Marta Kamińska (uczennica  szkoły podstawowej nr 50 w Częstochowie), srebrny medal w grapplingu, medal srebrny w kumite,
 • Jakub Piątek (uczeń  Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie), złoty medal w grapplingu, medal brązowy w kumite.

Po bardzo emocjonalnych i ciężkich walkach niestety na podium nie stanęli: - Aleksander Wychowaniec, Wiktoria Rumik, Sebastian Basiak.

cz.info.pl, inf. prasowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px