Banner Top

Ogromna stawka meczu z Falubazem

  • Published in cz.Sport

Meczem w Częstochowie zakończona zostanie niedzielna ligowa kolejka w polskich ligach żużlowych. Pod Jasną Górę na starcie z forBET Włókniarzem przyjedzie Stelmet Falubaz Zielona Góra.

Po siedmiu rozegranych kolejkach bez zaległego meczu MRGARDEN GKM-u Grudziądz z Get Well Toruń na prowadzeniu w ligowej klasyfikacji znajduje się Fogo Unia Leszno.

Za plecami mistrzów Polski czai się Stelmet Falubaz Zielona Góra, który ma już na swoim koncie dziesięć punktów i wiele wskazuje na to, że jedną nogą podopieczni Adama Skórnickiego są już w kolejnym etapie walki o medale w PGE Ekstralidze. Nieco gorzej wygląda sytuacja forBET Włókniarza, który na siedem spotkań ma już cztery porażki, a trzy z nich zanotował z rzędu. Sześć punktów daje obecnie ekipie Marka Cieślaka czwarte miejsce, lecz w rundzie rewanżowej przyjdzie im odjechać mecze wyjazdowe we: Wrocławiu, Lesznie i Lublinie.

Wobec tego wszystkiego i kalkulacji może się okazać, że mecz z obecnym wiceliderem może być kluczowy dla forBET Włókniarza. Dla biało-zielonych najlepiej byłoby wygrać za trzy punkty z klubem spod znaku Myszki Miki. To oznacza różnicę minimum dziewięciu punktów. Łatwo o to jednak nie będzie, bowiem zawodnicy Falubazu lubią ścigać się przy ul. Olsztyńskiej, a dwójka Duńczyków – Michael Jepsen Jensen i Nicki Pedersen – w przeszłości spędziła na tamtejszym owalu ogrom czasu, reprezentując barwy Włókniarza. Dodatkowo jest lubiący szaleć pod bandą Dudek z Protasiewiczem i Słowak Vaculik. Jedynym słabym punktem wydaje się być formacja młodzieżowa.

Gospodarze muszą w końcu pojechać dobry mecz piątką zawodników, a nie dwójką. Jeśli krajowa formacja rodem z Torunia nie przebudzi się w tym meczu, może być z tym problem. Gruchalski, który zadziwiał przy W69, może nie powtórzyć tak udanego występu, choć wszyscy liczą, ze będzie odbierał cenne punkty rywalom, bo udowodnił, że go na to stać. Więcej trzeba oczekiwać także od słoweńskiego komandosa Žagara.

Początek niedzielnego meczu o godzinie 19.

Awizowane składy:
forBET Włókniarz Częstochowa:
9. Leon Madsen
10. Paweł Przedpełski
11. Adrian Miedziński
12. Fredrik Lindgren
13. Matej Žagar
14. Michał Gruchalski
15. Jakub Miśkowiak

Stelmet Falubaz Zielona Góra:
1. Nicki Pedersen
2. Michael Jepsen Jensen
3. Patryk Dudek
4. Piotr Protasiewicz
5. Martin Vaculik
6. Norbert Krakowiak
7. Mateusz Tonder

cz.info.pl, Konrad Cinkowski (www.speedwaynews.pl), foto: Zbigniew Tromczyński

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px