Banner Top

Norwid zagra dla AZS-u i pokona Olimpię?

  • Published in cz.Sport

Siatkarska pierwsza liga mężczyzn pędzi jak szalona. Przed nami już 19. seria gier, która zostanie zainaugurowana spotkaniem w Częstochowie pomiędzy ekipami Exact Systems Norwid oraz Olimpii Sulęcin. Faworytami tej konfrontacji są gospodarze, którzy postarają się umocnić w czubie tabeli, jednocześnie mogąc zepchnąć rywali na ostatnie miejsce.

Podopieczni Radosława Panasa w poprzedniej kolejce wygrali w Siedlcach z KPS-em 3:2, mimo prowadzenia 2:0. Cieszy jednak zwycięstwo i kolejne punkty do tabeli. Dzięki temu częstochowianie plasują się na wysokiej piątej pozycji i niewiele tracą do podium. Już we wtorkowe popołudnie do hali przy ul. Jasnogórskiej zawita przedostatnia w klasyfikacji Olimpia Sulęcin, która kilka dni temu przegrała u siebie ze Ślepskiem Suwałki 1:3, ale pozostawiła po sobie dobre wrażenie.

Ubiegłoroczny beniaminek wyprzedza w tabeli tylko jeden zespół, a jest nim Tauron AZS Częstochowa, który ma dwa punkty mniej od wtorkowego rywala Norwida. Jeżeli siatkarze Exact Systems postarają się o czternasty triumf w lidze, najlepiej za pełną pulę, wówczas otworzą drzwi przed swoimi sąsiadami do tego, aby opuścić ostatnią lokatę. Oczywiście do tego potrzebne jest także zwycięstwo akademików, ale oni swój mecz rozegrają dopiero w sobotę 19 stycznia z Krispolem Września.

Norwid bardzo dobrze spisuje się przed własną publicznością. Wystarczy powiedzieć, że ekipa Panasa przegrała tylko raz – pod koniec roku ze Ślepskiem 0:3. W pierwszym starciu częstochowianie wygrali w Sulęcinie 3:2, mimo że przegrywali już 1:2. Teraz powinni postarać się o triumf za trzy oczka, ale w żaden sposób nie można zlekceważyć Olimpii. Zapowiada się ciekawe widowisko.

Początek rywalizacji o godz. 18:30.

Krystian Natoński, cz.info.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px