Banner Top

„Mecz na szczycie dołu tabeli”. Tauron AZS kontra Olimpia

W sobotnie popołudnie o godz. 17:00 siatkarze Tauron AZS Częstochowa rozegrają przedostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej rozgrywek pierwszej ligi. W hali przy ul. Zbierskiego rywalem biało-zielonych będzie Olimpia Sulęcin.

Będzie to zatem starcie dwóch najsłabszych drużyn zaplecza PlusLigi.

Mimo że będzie to starcie dwóch ostatnich ekip w lidze, to Tauron AZS nie ma już szans, aby wyprzedzić sąsiada w tabeli. Podopieczni Piotra Łuki z mizernym bilansem pięciu wygranych i dziewiętnastu porażek tracą do swoich sobotnich adwersarzy aż osiem punktów. To jedynie świadczy o tym, jak fatalnie ten sezon układa się dla akademików, którzy w poprzedniej kolejce przegrali 1:3 z KPS-em Siedlce. W tym samym czasie sulęcinianie ulegli BBTS Bielsko-Biała 0:3.

W pierwszym starciu obu zespołów Olimpia pewnie wygrała 3:0, toteż dla częstochowian to szansa do rewanżu. O ile tabela nie powinna interesować w tym momencie Dawida Murka i spółkę, to warto powalczyć o zwycięstwo z rywalem o utrzymanie. Goście na pewno zrobią wszystko, aby zainkasować pełną pulę pod Jasną Górą, a to dlatego że mają jeszcze teoretyczne szanse na uniknięcie fazy play-out. Inny scenariusz mówi o tym, że Olimpia może zmierzyć się z AZS-em w decydującej batalii o uniknięcie spadku. Wciąż nie wiadomo ile ekip pożegna się z rozgrywkami pierwszej ligi – dwie lub jedna.

Mecz przeciwko ekipie, która także jest zagrożona spadkiem, pokaże w jakim miejscu jest AZS przed być może najważniejszymi spotkaniami w historii tego klubu – bowiem zapobiegającymi całkowity upadek sześciokrotnych mistrzów Polski.
Początek rywalizacji w sobotę o godz. 17:00.

cz.info.pl, Krystian Natoński

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px