Banner Top

Marcin Najman: Postanowiłem zorganizować dziesiątą edycję, która będzie wyjątkowa

  • Published in cz.Sport

We wtorek poznaliśmy szczegóły związane z zaplanowanym na 14 września meczem piłki halowej pomiędzy Bokserami a Żużlowcami, który odbędzie się w Hali Polonia. Co do powiedzenia miał inicjator wydarzenia Marcin Najman?

Organizator nie ukrywa, że impreza jest bardzo mocno związana z Częstochową, ale ma wymiar ogólnopolski.

- Pierwszy taki mecz zorganizowałem w 2003 roku i była to impreza cykliczna, ale w pewnym momencie przestaliśmy ją organizować. Wróciliśmy na dziewiątą edycję, aby pomóc po zawale Jerzemu Kulejowi (mistrz olimpijski w boksie - Tokio 1964 i Meksyk 1968, a także dwukrotny mistrz Europy - Moskwa 1963 i Berlin Wschodni 1965). Minęło następnych ileś lat i wszystko poszło do przodu i postanowiłem zorganizować dziesiątą edycję, która będzie wyjątkowa – nie tylko ze względu na jubileusz, ale na całą oprawę. Oprócz zmagań sportowych mamy przewidziane występy artystyczne, a całość będzie „okraszona” oświetleniem i retransmisja w Canal+ - rozpoczął Marcin Najman, który na wtorkowe spotkanie z przedstawicielami mediów zaprosił także jednego z uczestników meczu - Oskara Polisa (obecnie żużlowiec OK Bedmet Kolejarza Opole), a także Włodzimierza Zientarskiego (dziennikarz i prezenter telewizyjny, kojarzony z czasopismami oraz programami telewizyjnymi o tematyce motoryzacyjnej).

Impreza będzie miała charakter charytatywny, a wczoraj poznaliśmy nazwiska uczestników tego meczu (więcej TUTAJ). - Mecz charytatywny, więc będziemy pomagać chorym dzieciakom. Mam trójkę stałych podpieczonych: Oliwiera, Tymka oraz Rayana. Nie będę się tutaj nad nimi rozwodził, ale są to bardzo dzielni chłopcy i to oni będą beneficjentami meczu, ale nie tylko. Beneficjentem będzie także Stowarzyszenie Pielęgniarsko-Opiekuńcze „Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie”, które zajmuje się dziećmi porzuconymi zaraz po porodach. Na dzisiaj jest to dwadzieścia troje dzieci, które znajduje się w tym ośrodku. Byłem tam tylko dwa razy – gdy w 2001 roku organizowałem amatorski mecz bokserski i teraz. Za każdym razem ściska w gardle i to niestety nie jest na moje nerwy. Ale te kobiety, które opiekują się nimi to wykonują kapitalną robotę i chciałbym im złożyć podziękowania.

Swoim patronatem mecz objął najlepszy polski żużlowiec w historii - Tomasz Gollob. Ikona speedwaya walczy o powrót do zdrowia po wypadku na torze motocrossowym i potrzebuje wsparcia. Najman nie ukrywa, że także i do niego zostanie pomoc skierowana. - Szczególne dla tej imprezy jest też to, że swoim patronatem imprezę objął Tomasz Gollob. Byłem u niego pod koniec sierpnia i omawialiśmy szczegóły tej imprezy. Jest to dla nas wielkie wyróżnienie oraz dodatkowa mobilizacja, a ja nie wyobrażam sobie, aby robiąc tego typu wydarzenie nie wspomóc Tomasza. Jesteśmy mu to „winni” za te mistrzowskie lata, tytuły i złoto Indywidualnych Mistrzostw Świata z 2010 roku. Małą cegiełkę będziemy mogli do tego, aby rehabilitacja Tomka sprawnie przebiegała.

cz.info.pl, Konrad Cinkowski

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px