Banner Top

Lwy zatrzymały liderów i kapitana

Nie tylko sezon żużlowy, ale także i speedrowerowy zbliża się wielkimi krokami. Kluby obecnie są na etapie zgłaszania zawodników m.in. do rozgrywek ligowych. Przyjrzeliśmy się sytuacji Lwów Avia Częstochowa, gdzie zachowano szkielet ekipy z 2019 roku.

W kadrze ponownie widnieje ponad trzydzieści nazwisk.

W zespole Lwów Avia w sezonie 2020 na pewno nie będą ścigali się: Will Bristowe (koniec kontraktu), Piotr Kupczyk (koniec kontraktu i powrót do klubu z Ostrowa Wielkopolskiego), Emil Krakowian (koniec wypożyczenia i powrót do klubu z Poczesnej). Nowe umowy z częstochowskimi działaczami parafowali z kolei m.in. Marcin SzymańskiPiotr JamroszczykTomasz Włodarczyk oraz Sebastian ParuzelDaniel Ordon. Nowe schematy ligowe sprawiają, że Lwy Avia Częstochowa na trzy wolne miejsca mają pięciu mocnych seniorów.

Do startów w biało-zielonych barwach zgłoszono również m.in. Macieja Ganczarka, który wraca do ścigania po kontuzji kolana, choć w tym sezonie ma się skupić na występach w lidze brytyjskiej. Częściej w Anglii, niż w Polsce będzie również występował zapewne Dominik Rycharski. W arkuszu zgłoszeniowym widnieją także m.in. Mateusz Złotnicki, Nikodem Mlek, Marcin Jakubiak, lecz ich szanse na starty w Ekstralidze są bardzo małe.

Lwy w chwili publikacji artykułu miały zgłoszonych 33 zawodników: 3 weteranów, 8 seniorów, 4 młodzieżowców, 2 juniorów, 7 kadetów, 2 młodzików oraz 7 żaków. Przypomnijmy, że Lwy zmagania ligowe zainaugurują w Toruniu, gdzie 5 kwietnia spotkają się z TSŻ-em Toruń oraz Drwęcą Kaszczorek.

cz.info.pl, Konrad Cinkowski

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px