Banner Top

Kolejna krajowa impreza na torze w Gminie Poczesna

  • Published in cz.Sport

Na brak ścigania w Gminie Poczesna w sezonie 2020 narzekać nie będą. Do obfitego już kalendarza startów na tym obiekcie trafiła właśnie kolejka impreza - Mistrzostwa Polski Par Klubowych Żaków, o które mocno zabiegał trener sekcji - Paweł Rajczyk.

Decyzja już zapadła.

W niedzielę odbyło się Walne Sprawozdawcze Zebranie Delegatów PFKS podczas którego trener PKS Victorii Poczesna zainicjował temat rozgrywek Żaków. Jednym z wątków dyskusji był brak Mistrzostw Polski Par Klubowych Żaków w kalendarzu sportu speedrowerowego, choć pięć pozostałych kategorii: Młodzicy, Kadeci, Juniorzy, Młodzieżowcy oraz Open swoje mistrzostwa odbędą 7 czerwca w Żołędowie. Ostatecznym wynikiem rozmów było poddanie głosowaniu czy impreza ta ma zostać dopisana do kalendarza. Z 29 osób mogących oddać tego dnia głos, aż 24 członków przychyliło się do wniosku Rajczyka. Pięć osób wstrzymało się od podjęcia decyzji.

Zaproponowano, aby impreza odbyła się 10 października przy okazji Indywidualnych Mistrzostw Polski Żaków oraz Kobiet, które odbędą się w Gminie Poczesna. Przedstawiciele tego klubu przyjęli propozycję i tym samym zostali organizatorem kolejnej krajowej imprezy.

Złotego medalu bronić będzie ULKS Mustang Żołędowo, który w ubiegłym sezonie sięgnął po złoto w składzie: Zuzanna Klett, Arkadiusz Pilarski, Artur Paliwoda. Srebro zawisło na szyjach zawodników ZKS-u Zielona Góra (Alan Kostrzewa, Tomasz Kalitowski), a brąz przyjechał do Poczesnej wraz z Jakubem Ordonem, Dominikiem Strąkiem oraz Piotrem Kweczke.

cz.info.pl, Konrad Cinkowski

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px