Banner Top

Jabłoński nie boi się rywala

  • Published in cz.Sport

W najbliższą niedzielę Dospel CKM Włókniarz Częstochowa, podejmie w wyjazdowym spotkaniu aktualnego lidera Enea Ekstraligi - Azoty Tauron Tarnów.

Jednym z zawodników, który będzie chciał się zrehabilitować za słabszy występ w meczu inauguracyjnym będzie Mirosław Jabłoński.

W tej chwili tarnowska ekipa ma na swoim koncie wysokie zwycięstwo z Betardem Spartą Wrocław oraz remis ze Stelmetem Falubaz Zielona Góra. Zespół Lwów, rozegrał dotychczas jednego spotkanie, wyjazdowe z Unią Leszno, w którym to nieznacznie uległ.

Faworytem niedzielnej potyczki w Tarnowie są zdecydowanie gospodarze. W częstochowskiej ekipie panują jednak bojowe nastroje i na pewno Jaskółkom, tak łatwo tego meczu nie uda się wygrać  - Już w Lesznie lew pokazał zęby i troszkę pokąsił. Pojechaliśmy tam z charakterem, nie przestraszyliśmy się przeciwnika i tak samo będzie w Tarnowie. Na pewno damy z siebie wszystko, aby wywieźć stamtąd najbardziej korzystny rezultat – przyznał na łamach strony ckmwlokniarzsa.pl - Mirosław Jabłoński.

W ostatnim czasie wychowanek Startu Gniezno, wziął udział w półfinale Złotego Kasku na torze w Ostrowie Wielkopolskim. Występ jednego z trzech nowych nabytków Włókniarza, można zaliczyć do udanych, gdyż Mirek zdobył 11 punktów i został sklasyfikowany na trzecim miejscu. – Mój rezultat jest wynikiem ciężkiej i żmudnej pracy wykonanej przed sezonem. W Ostrowie wszystko zagrało wręcz perfekcyjnie i jestem pełen optymizmu przed najbliższymi startami. Jedynie na ostatni wyścig musiałem zmienić motocykl, ponieważ czułem, że coś w nim „stukało” podczas jazdy i nie chciałem go dłużej eksploatować. Silnik trafił już do mechanika i będzie przygotowany na mecz w Tarnowie. Poza tym miałem okazję sprawdzić drugi motocykl, który nie jechał już tak dobrze, ale miałem komfort w postaci pewnego awansu po czterech seriach startów, więc mogłem sobie na to pozwolić – skomentował swój występ w tych zawodach Jabłoński.

cz.info.pl, Konrad Cinkowski, źródło: ckmwlokniarzsa.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px