Banner Top

Godzina z prysznicem Norwida? Nawet szybciej! Olimpia pokonana

  • Published in cz.Sport

To spotkanie trwało dokładnie godzinę i siedem minut, a więc jak się często mówi w takich przypadkach – godzina z „prysznicem”. Wydaje się jednak, że siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa biorą ów prysznic dłużej niż siedem minut, toteż śmiało można rzec, że udało im się zwyciężyć Olimpię Sulęcin jeszcze szybciej.

Faworytami byli gospodarze, ale nie można było zlekceważyć rywali, którzy w poprzedniej kolejce postawili twarde warunki Ślepskowi Suwałki. Sulęcinianie zajmują jednak przedostatnie miejsce w tabeli, toteż jakiekolwiek wywalczone przez nich punkty byłyby uznane za niespodziankę. Tak się na szczęście nie stało.

Częstochowianie dominowali od początku do końca, od pierwszego do trzeciego seta, w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła. Rezultaty poszczególnych odsłon mówią same za siebie. Przyjezdni tylko w premierowej partii „dobili” do granicy dwudziestu punktów. Najwięcej oczek dla Norwida zdobyli Arkadiusz Żakieta oraz Łukasz Łapszyński.

Podopieczni Radosława Panasa odnieśli tym samym czternaste zwycięstwo w tym sezonie i co najmniej do soboty znajdą się na czwartej pozycji w tabeli. Wówczas wybiorą się na kolejne starcie do Kluczborka.

Sobotnia porażka Olimpii to także dobra informacja dla Tauron AZS Częstochowa, który plasuje się na ostatnim miejscu i traci do sulęcinian dwa punkty. Przed ekipą Piotra Łuki szansa zatem, aby w najbliższym czasie wyprzedzić drużynę Łukasza Chajca i stracić niechlubne miano czerwonej latarni rozgrywek.

Exact Systems Norwid Częstochowa – Olimpia Sulęcin 3:0 (25:20,25:16,25:16)

Krystian Natoński, cz.info.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px