Banner Top

Drugie miejsce Beckera w Finale Amerykańskim. Zawodnik Włókniarza z przepustką do el. SGP

• Published in cz.Sport

W sobotni wieczór w kalifornijskim Perris odbył się Finał Amerykański, którego stawką poza medalami były także dwa miejsca dla reprezentantów Stanów Zjednoczonych na światowe eliminacje do Grand Prix 2021.

Dobrze zaprezentował się rezerwowy Włókniarza.

W listopadowym okienku transferowym włodarze Włókniarza podpisali kontrakt warszawski z Luke Beckerem. Podopieczny Grega Hancocka jako pierwszy z biało-zielonych rozpoczął ściganie w tym roku. W Finale Amerykańskim wywalczył trzynaście punktów i zajął po biegu dodatkowym w którym pokonał Broca Nicola drugie miejsce. Nie udało mu się obronić tytułu sprzed roku, ale ponownie uzyskał przepustkę do eliminacji FIM Speedway Grand Prix.

W ubiegłym roku Becker o awans do Grand Prix Challenge rywalizował we francuskim Lamothe-Landerron. Pięć punktów dało mu dziesiąte miejsce. Tegoroczne eliminacje odbędą się 23 maja (Glasgow, Lamothe-Landerron, Terenzano) oraz 1 czerwca (Abensberg).