Banner Top

Dobry początek to za mało. Porażka Norwida w Lublinie

• Published in cz.Sport

W 4. kolejce Krispol 1. Ligi mężczyzn na parkiet lubelskiej hali MOSiR wyszli siatkarze Exact Systems Norwida Częstochowa, którzy rywalizowali z LUK Politechniką Lublin. Mecz lepiej rozpoczął się dla Norwida, ale ostatecznie nasi siatkarze wracają w smutnych humorach do domu.

Od początku spotkania walka toczyła się punkt za punkt, a żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć na więcej niż dwa oczka.

Norwid premierowego seta wygrał z rywalem 25:17 i mogło to z pewnością napawać optymizmem. Kolejne sety to jednak gromy ze strony gospodarzy, którym udało się wygrać drugiego seta do dziesięciu, a czwartego do trzynastu. Do tego dołożyli jeszcze wynik 25:19 i tym samym wygrali 3:1.

LUK Politechnika Lublin – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:1 (17:25, 25:10, 25:19, 25:13)

LUK: Kamil Durski, Damian Wierzbicki, Paweł Rusin, Sławomir Stolc, Kamil Szaniawski Radosław Sterna, Rafał Cabaj (libero) oraz Bartłomiej Zrajkowski, Jędrzej Goss, Szymon Pałka, Szymon Seliga.

Norwid: Wiktor Rajsner, Kamil Kosiba, Mateusz Siwicki, Damian Kogut, Piotr Adamski, Mateusz Piotrowski, Marcin Kryś (libero) oraz Łukasz Usowicz, Sławomir Busch, Adrian Kraś, Sebastian Ślosarz, Kamil Franczak, Wojciech Druzgała (libero).

MVP: Kamil Durski (LUK Politechnika Lublin).